اخبار > ديدار رئيس فرهنگستان هنر با استادان طراحي صنعتي


ديدار رئيس فرهنگستان هنر با استادان طراحي صنعتي

 

نخستين نشست هم‌انديشي «بررسي وضعيت طراحي صنعتي در ايران» با حضور رئيس فرهنگستان هنر و استادان و كارشناسان خبره در اين حوزه، 7 شهريور در محل فرهنگستان هنر برگزار شد.

نخستين نشست هم‌انديشي «بررسي وضعيت طراحي صنعتي در ايران» با حضور رئيس فرهنگستان هنر و استادان و كارشناسان خبره در اين حوزه، 7 شهريور در محل فرهنگستان هنر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، در اين نشست كه با حضور محمدعلي معلم دامغاني رئيس فرهنگستان هنر، عليرضا اسماعيلي معاون پژوهشي اين فرهنگستان، احمد ندائي فرد، استاد دانشگاه الزهرا و جمعي ديگر از استادان وكارشناسان خبره در حوزه طراحي صنعتي برگزار شد؛ وضعيت طراحي صنعتي در ايران مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

رئيس فرهنگستان هنر به دغدغه‌هايي كه در حوزه نظريه‌پردازي و ترسيم طرح و ديدگاه‌هايي كه در اين حوزه وجود دارد پرداخت. وي پيشنهاد داد تا با ترسيم طرح و الگوي نظري، مسير راه براي مشاركت با استادان اين حوزه فراهم شود و از طراحان خواست تا براي تامين نيازهاي بومي وتوليد دانش و طرح در سطح مشاركت جهاني تلاش كنند.

احمد ندائي فرد نيز با تاكيد بر ضرورت توليد ملي، به چالش‌ها، لزوم بومي سازي، رابطه طراحي صنعتي و هنر، نقش كليدي طراحي محصولات در جهت دهي سبك زندگي سخن گفت.

در پايان اين نشست مقرر شد تا نشست‌هايي براي همفكري و ارتباط جامعه طراحي و فرهنگستان هنر برگزار شود و در همين رابطه كارگروهي براي تداوم اين نشست‌ها از سوي استادان طراحي صنعتي و همكاران فرهنگستان هنر تشكيل شود.

در اين نشست نسرين مقدم، محسن صفار دزفولي، مهدي خرم، حسن نائيني، ناصر كليني، وحيد چوپانكار، مهران فاطمي نيا، عليرضا اژدري، محمد رزاقي، بهزاد سليماني، جواد ظفرمند، مرتضي پورمحمدي، بابك امرايي  از استادان حوزه طراحي صنعتي و پروانه رمضان‌زاده و الهام فتاحي از كارشناسان فرهنگستان هنر نيز حضور داشتند.


براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٩ شهريور ١٣٩٥ - ١٥:٠٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج