اخبار > افتتاح نمايشگاه صنايع دستي و آثار موزه‌اي تركمنستان در فرهنگستان هنر


افتتاح نمايشگاه صنايع دستي و آثار موزه‌اي تركمنستان در فرهنگستان هنر

 

در پي برگزاري «روزهاي فرهنگي تركمنستان در جمهوي اسلامي ايران» با حضور مقامات دو كشور ايران و تركمنستان، نمايشگاه «صنايع دستي و آثار موزه‌اي» اين كشور در فرهنگستان هنر افتتاح شد.

در پي برگزاري «روزهاي فرهنگي تركمنستان در جمهوي اسلامي ايران» با حضور مقامات دو كشور ايران و تركمنستان، نمايشگاه «صنايع دستي و آثار موزه‌اي» اين كشور در فرهنگستان هنر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، در اين مراسم احمد قربانف سفير تركمنستان در ايران، ضمن ابراز خرسندي از اين رويداد هنري در ايران، اظهار داشت: برگزاري «روزهاي فرهنگي تركمنستان در جمهوري اسلامي ايران» اقدامي است كه در راستاي گسترش روابط فرهنگي و سياسي دو كشور به انجام رسيده است.

وي در ادامه به برنامه‌هايي كه در اين روزها برگزار مي‌شود، اشاره و ادامه داد: مراسم افتتاحيه اين برنامه‌ها ديروز در تالار وحدت برگزار شد كه با استقبال گرمي از سوي اهالي تهران مواجه شد. علاوه بر نمايشگاه «صنايع دستي و ارزش‌هاي موزه‌اي» كه هم‌اكنون در فرهنگستان هنر افتتاح شد، برنامه‌هاي ديگري چون نمايش فيلم و نشست تخصصي شعراي ايران و تركمنستان نيز عصر امروز در محل اين فرهنگستان برگزار مي‌شود و دعوت مي‌كنيم تا در تمامي اين برنامه‌ها شركت نماييد.

در ادامه سيدمحمدحسين هاشمي معاون فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات ضمن ابراز خوشحالي از اينكه ميزبان برنامه‌هاي فرهنگي و هنري كشور تركمنستان در جمهوري اسلامي ايران هستيم، عنوان كرد: برگزاري برنامه‌هاي «روزهاي فرهنگي تركمنستان در جمهوري اسلامي ايران» در جهت گسترش و تعميق روابط فرهنگي دو كشور است كه ديروز شاهد مراسم افتتاحيه اين روزهاي فرهنگي در تالار وحدت بوديم و انصافا بايد گفت: هنرنمايي هنرمندان اين كشور موجب لذت حضار شد.

وي در همين زمينه ادامه داد: اين برنامه‌ها در راستاي اراده سياسي رهبران دو كشور به انجام مي‌رسد و من مطمئن هستم اين رويدادهاي مهم مي‌توانند به شناخت و گسترش روابط دو كشور بيانجامد.

برگزاري نمايش‌هاي آييني و سنتي نوجوانان تركمنستان به همراه موسيقي عاشيق از جمله برنامه‌هايي بود كه در ادامه افتتاح نمايشگاه اجرا شد.

برنامه‌هاي«روزهاي فرهنگي تركمنستان در جمهوري اسلامي ايران» تا 31 ارديبهشت با برگزاري نشست تخصصي شعراي دو كشور و نمايش فيلم ادامه دارد. علاقه‌مندان براي شركت در اين برنامه‌ها مي‌توانند به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1552، فرهنگستان هنر مراجعه نمايند.
براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٥ - ١٢:٤٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج