اخبار > بیانی نو در گفتمان بینامتنی نگارگری و مجسمه‌سازی


با حضور اندیشمندان عرصه تجسمی ارائه می‌شود
بیانی نو در گفتمان بینامتنی نگارگری و مجسمه‌سازی

 

نشست تخصصی فرایند دستیابی به بیانی نو در گفتمان بینامتنی نگارگری و مجسمه‌سازی با حضور جمعی از اندیشمندان، پژوهشگران و هنرمندان عرصه تجسمی کشور برگزار می‌شود.

نشست تخصصی فرایند دستیابی به بیانی نو در گفتمان بینامتنی نگارگری و مجسمه‌سازی با حضور جمعی از اندیشمندان، پژوهشگران و هنرمندان عرصه تجسمی کشور برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، نشست تخصصی «فرایند دستیابی به بیانی نو در گفتمان بینامتنی نگارگری و مجسمه‌سازی» با همکاری فرهنگستان هنر، حوزه هنری و موسسه مکتب نگارگری کمال‌الدین بهزاد، با حضور محمدعلی رجبی، عضو پیوسته و عضو گروه هنرهای سنتی فرهنگستان هنر، حسین عصمتی، مدرس دانشگاه،  سیده راضیه یاسینی، رئیس پژوهشکده هنر پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات و  مینا صدری، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

قرار گرفتن در مدار پیشرفت و توسعه ملی در عین توجه به مقتضیات حیات ذوقی و تعلقی زمانه، مستلزم شناسایی بن‌مایه‌های سنت هنری و ترکیب و پیوند آن‌هاست. در این میان، دگرگونی در عین دوام‌یافتگی، نوآوری‌های فردی و انعطاف تدریجی هنرهای سنتی علاوه بر زنده نگه داشتن محتوا و برد معنوی خاطره، حفظ گوهر هویت ایرانی را تضمین می‌نماید.

این نشست با هدف مباحثه در خصوص معرفی راهبرد عملی احیاء هنرهای سنتی در عین حفظ اصالت ارزش‌های آن، به تشریح دستاورد پژوهش عملی در آثار دو تن از هنرمندانی می‌پردازد که در گفتمان بینامتنی نگارگری و مجسمه‌سازی به بیانی نو دست یافته‌اند.

نشست تخصصی «فرایند دستیابی به بیانی نو در گفتمان بینامتنی نگارگری و مجسمه‌سازی» روز چهارشنبه، 26 دی‌ماه، ساعت 14 تا 16 برگزار می‌شود. علاقه مندان برای شرکت در این نشست می‌توانند به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552 ، سالن همایش‌های فرهنگستان هنر مراجعه نمایند.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٤ دی ١٣٩٧ - ١٥:٣٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج