اخبار > «واژه های وحی به روایت خط» در موسسه صبا


«واژه های وحی به روایت خط» در موسسه صبا

 

موسسه صبا با «واژه های وحی به روایت خط» مجموعه ای از آثار قرآنی پیشکسوتان خوشنویسی معاصر را همزمان با ماه مبارک رمضان به نمایش می‌گذارد.

موسسه صبا با «واژه های وحی به روایت خط» مجموعه ای از آثار قرآنی پیشکسوتان خوشنویسی معاصر را همزمان با ماه مبارک رمضان به نمایش می گذارد.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، این مجموعه که روز سه‌شنبه دوم تیر از ساعت 16 با حضور چهره‌های برجسته و نام آور خوشنویسی کشورمان و عموم علاقه‌مندان در نگارخانه خیال این موسسه گشایش می‌یابد، شامل هفتاد اثر قرآنی منتخب از پیشکسوتان و صاحبنامان این هنر است که در میانشان نام‌هایی چون استادان: غلامحسین امیرخانی، امیر احمد فلسفی، ايرج نعيمايي، علی شیرازی، محمد سلحشور، علی اشرف صندوق آبادی، محمدعلی سبزه کار و رسول مرادی به چشم می خورد. آثار ارائه شده در ابعاد مختلف و در انواع خطوط از: نستعلیق، شکسته، ثلث، نسخ، معلا و نقاشی خط بوده و یکی از مجموعه‌های متمرکز به لحاظ مفهومی در خوشنویسی معاصر محسوب می‌شود. صبا با «واژه‌های وحی به روایت خط» تا پایان ماه مبارک رمضان میعادگاه دوستداران اصالت‌ها و ظرافت‌های این هنر اصیل ایرانی خواهد بود.
"واژه‌های وحی به روایت خط" ساعت 16 روز سه‌شنبه دوم تیر ماه گشایش یافته و تا پایان تیرماه ادامه خواهد داشت.
علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه به نشانی خیابان ولیعصر(عج)، چهارراه طالقانی به سمت سینما فلسطین، خیابان شهید برادران مظفر، روبروی درب خروجی سینما فلسطین شماره 125، موسسه فرهنگی هنری صبا – نگارخانه خیال مراجعه نمايند.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٣١ خرداد ١٣٩٤ - ١٢:٢٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج