اخبار > نخبگان هنر شاهد حماسه فتح را به تصوير مي‌كشند


به مناسبت روز مقاومت و پیروزی
نخبگان هنر شاهد حماسه فتح را به تصوير مي‌كشند

 

همزمان با سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و پیروزی كارگاه یک‌روزه نقاشی یکشنبه 3 خرداد در رواق هنر فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

همزمان با سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و پیروزی كارگاه یک‌روزه نقاشی یکشنبه 3 خرداد در رواق هنر فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، این كارگاه یک‌روزه با حضور 12 هنرمند نخبه و برجسته متعلق به خانواده شاهد و ایثارگر از ساعت 9 صبح تا 6 عصر یکشنبه سوم خرداد در رواق هنر فرهنگستان هنر و موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می شود.

مجید فراهانی، ناصر تقی زاده، عباس گنجی، اسماعیل عادی، یدا... ورزدار، محمد کریم و سمیه اسماعیلی، تکتم باقری، زهرا باقری، فرحناز زرگانی، فاطمه جانقربان و طاهره تقی زاده در این كارگاه از صبح تا عصر در حضور عموم مردم و رهگذران و علاقه مندان به خلق آثار هنري با موضوع مقاومت، ایثار و فتح خرمشهر می پردازند.

این آثار قرار است در تکنیک‌های مختلف و با سبک‌های متنوع در نقاشی و در ابعاد 80*100 خلق شود. اعضای این گروه در کنار دیگر نخبگان هنری خانواده شاهد تا کنون حضور و درخشش چشم‌گیری در عرصه‌های بین‌المللی داشته‌اند که آخرین آن کسب امتیاز برتر در نمایشگاه صنایع دستی دبی بوده است. سال گذشته این كارگاه در دو قسمت برگزار شد که گروه آقایان در مسجد جامع خرمشهر و گروه خانم‌ها در باغ موزه دفاع مقدس به خلق اثر پرداختند. تابلوهای اين كارگاه، قرار است امسال به گنجینه موزه شهدا اهدا شود. كارگاه سوم خرداد در رواق هنر پس از اتمام کار هنرمندان با تقدیر و اهداء لوح یادبود توسط مسئولان فرهنگی پایان می‌یابد. در طول برگزاری این کارگاه هنری مدیر کل هنری بنیاد شهید و همچنین مقاومت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد به همراه شماری دیگر از مسئولان از جمله ریاست موسسه فرهنگی هنری صبا از روند اجرای هنرمندان بازدید مي‌كنند.

بنابر اين گزارش، كارگاه‌هاي بعدی بنیاد شهید در هفته دفاع مقدس و نیز در اسفند ماه امسال در رشته‌های خوشنویسی، نمایش و پرفورمنس خواهد بود.

اين كارگاه روز يكشنبه 3 خرداد از ساعت 9 تا 18 در رواق هنر فرهنگستان هنر داير است. علاقه‌مندان براي حضور در این كارگاه و مشارکت در آن می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر(عج)، نرسیده به چهارراه طالقانی، رواق هنر فرهنگستان هنر مراجعه كنند. 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢ خرداد ١٣٩٤ - ١٥:٣٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج