اخبار > نمايش عكس‌هاي مفهومي «عشق به محمد (ص)»


اولين نمايشگاه سال جديد موزه فلسطين افتتاح شد :
نمايش عكس‌هاي مفهومي «عشق به محمد (ص)»

 

نمايشگاه گروهي عكس «عشق محمد (ص)» در موزه هنرهاي معاصر فلسطين افتتاح شد.

نمايشگاه گروهي عكس «عشق محمد» (ص) در موزه هنرهاي معاصر فلسطين افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، نمايشگاه عكس «عشق محمد (ص)» عصر روز سه شنبه بر ديوارهاي‌ موزه هنرهاي معاصر فلسطين رفت تا علاقه مندان از ديدگاهي مفهومي‌تر تصاويري را كه حول محور پيامبر نور و رحمت گرفته شده اند را ببينند.
پژمان دادخواه دبير اين نمايشگاه گفت: همزمان با توهين نشريه فرانسوي شارلي ابدو به حضرت رسول(ص)، تصميم به برگزاري نمايشگاه دراين زمينه گرفتيم. با انتشار فراخوان دانشجويان آثار خود را ارسال نمودند واز بين آنها بيست اثر كه با شيوه مفهومي عكاسي شده‌اند برگزيده شد و در موزه هنرهاي معاصر فلسطين به نمايش درآمده ست.
وي در مورد دليل نام‌گذاري اين نمايشگاه گفت: نمايشگاه «عشق محمد(ص)» با توجه به بيت معروف سعدي (سعدي اگر عاشقي كني و جواني/ عشق محمد بس است و آل محمد) نام‌گذاري شده است، محور خلق آثارهم جايگاه انديشه‌هاي حضرت محمد(ص)، علايق مسلمانان به ايشان، معجزات و توسل‌هايي كه به آن حضرت مي‌شود.
اين مدرس دانشگاه ادامه داد: بيشتر آثار خلق شده به شيوه مفهومي خلق شده‌اند.عكاسي مفهومي شيوه‌اي از عكاسي ست كه بيشتر مفاهيم و ايده‌ها در آن مهم است و با پرورش مفاهيم و ايده‌ها و بارور كردن آن به عكاسي بپردازيم. اين شيوه از عكاسي با عكاسي خبري يا رويكري كه اتفاق‌ها را ثبت مي‌‌كند متفاوت است، نشانه‌ها سمبل‌ها و مفاهيمي در عكس‌ها‌ست كه به محوريت حضرت محمد (ص) باز مي‌گردد.
دراين نمايشگاه 20 اثر از دانشجويان رشته عكاسي به نمايش آمده است و تا هفدهم ارديبهشت ماه در موزه هنرهاي معاصر فلسطين برپاست.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 18 و پنجشنبه‌ها از ساعت 10 تا 15 به غیر از روزهای تعطیل به نشانی میدان فلسطین، خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، تقاطع بزرگمهر شماره 74مراجعه كنند.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٤ - ١٤:٢٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج