اخبار > دورۀ جديد كارگاه‌هاي آموزش سفال و سراميك در فرهنگستان هنر


دورۀ جديد كارگاه‌هاي آموزش سفال و سراميك در فرهنگستان هنر

 

كارگروه سفال و سراميك معاونت فرهنگي و هنري فرهنگستان هنر، براي دورۀ جديد كارگاه‌هاي آموزش سفال و سراميك در مرداد ماه 1397، هنرجو مي‌پذيرد.

كارگروه سفال و سراميك معاونت فرهنگي و هنري فرهنگستان هنر، براي دورۀ جديد كارگاه‌هاي آموزش سفال و سراميك در مرداد ماه 1397، هنرجو مي‌پذيرد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، در ادامه كارگاه‌هاي آموزشي سفال و سراميك فرهنگستان هنر، دورۀ جديد كارگاه‌هاي «چرخ‌كاري 1»، «فنون لعاب 2» و «فنون لعاب 3» برگزار مي‌شود.

پيمان سجادي مدرس كارگاه «چرخ‌كاري1» است. او روزهاي دوشنبه از ساعت 13 تا 16 به آموزش مقدماتی چرخ‌کاری مي‌پردازد. طرح درس اين كارگاه كه در هشت جلسه برگزار مي‌شود، شامل «آشنايي نظري با تاريخچه و مواد اوليه سفالگري و روش‌هاي ساده كار با گل»، «آموزش ورز دادن گل»، «آموزش مركز كردن گل روي چرخ (و ورز دادن تكميلي)»، «آموزش بازكردن صحيح گل، بالا كشيدن و نازك‌كاري ديواره ظرف»، «آموزش ساخت استوانه 15 سانتيمتري و تمرين و تكرار»، «ساخت كاسه و كوزه شكمدار با انحناي ملايم بر مبناي طراحي‌هاي دستي هنرجويان» و «آموزش تراش بدنه و كف ظروف ساخته شده و تمرين و تكرار» است.

«شناخت مواد موجود در لعاب شامل شبكه سازها، گداز آورها و مواد واسطه و تاثير اكسيدهاي مختلف در آن»، «فرمولاسيون لعاب خام بر اساس فرمول زگر با انجام تست»، «مشاهده تاثير فلاكس‌هاي مختلف در لعاب با انجام تست» و «ساخت لعاب قليايي و سربي و بري و قليايي سربي و قليايي بري و بررسي تغييرات رنگ اكسيدهاي رنگي در آن‌ها» از جمله مباحثی است که توسط نگار كفيلي در «کارگاه لعاب 2» تدريس مي‌شود. اين كارگاه نيز به مدت هشت جلسه روزهاي چهارشنبه از ساعت 12 تا 15 برگزار مي‌شود.

«شناخت انواع تكنيك‌هاي تزيين در لعاب، رو لعابي، ماجوليكا، اسگرافيتو، مينايي و هفت رنگ»، «شناخت انگوب و اسليپ»، «مات تركدار، پوسته ماري، انقباضي، دو پوسته، ميكرو كريستال، اونتورين، قرمز كرومي،‌لاستر» و «آموزش لعاب‌هاي احيايي، زرين‌فام، راكو، در كوره مخصوص احيا و در شرايط دوددهي در فضاي بيروني» نيز توسط رسول جليلي در «فنون لعاب 3» روزهاي شنبه و سه‌شنبه از ساعت 16 تا 19به مدت هشت جلسه آموزش داده مي‌شود.

كارگاه «نقاشي روي سفال» نيز با تدريس عاليه نجفي به مدت 8 جلسه روزهاي يكشنبه از ساعت 15 تا 18 برگزار مي‌شود. در اين كارگاه «آشنايي مقدماتي طراحي سنتي (ختايي)»، «نقاشي با لعاب هفت رنگ بر روي كاشي بيسكويت و لعابدار» و «نقاشي زير لعابي و رولعابي بر روي بشقاب» آموزش داده مي‌شود.

كارگاه‌هاي تخصصي سفال و سراميك در فرهنگستان هنر به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1552 برگزار مي‌شود. علاقه‌مندان براي ثبت نام يا دريافت اطلاعات بيشتر مي‌توانند به نشاني فوق مراجعه يا با شماره‌ 5- 66954200 داخلي 2217 تماس بگيرند.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٨ مرداد ١٣٩٧ - ١٢:٠٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج