اخبار > سه حوزه حکمت و فلسفه هنر اسلامی بررسی شد


سه حوزه حکمت و فلسفه هنر اسلامی بررسی شد

 

نخستین جلسه کارگاه «اصول و مبانی حکمت هنر ایرانی‌ـ‌اسلامی؛ فلسفه مشاء، فلسفه اشراق، حکمت متعالیه» در پژوهشکده هنر برگزار شد.

نخستین جلسه کارگاه «اصول و مبانی حکمت هنر ایرانی‌ـ‌اسلامی؛ فلسفه مشاء، فلسفه اشراق، حکمت متعالیه» در پژوهشکده هنر برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشکده هنر، نخستین جلسه کارگاه «اصول و مبانی حکمت هنر ایرانی‌ـ‌اسلامی؛ فلسفه مشاء، فلسفه اشراق، حکمت متعالیه» با حضور طاهره کمالی‌زاده، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، عصر روز دوشنبه 11 آذر 1398، با استقبال علاقه‌مندان در دو بخش برگزار شد.

کمالی‌زاده در بخش نخست به معرفی مشرب‌های فکری تأثیرگذار در هنر اسلامی پرداخت و طی آن، سه حوزه حکمت (حکمت مشاء، حکمت اشراق و حکمت متعالیه)، عرفان (عرفان وحدت شهود و عرفان وحدت وجود)، کلام اسلامی (اشعری، معتزلی و امامیه) را با توجه به موضوع و مسائل و روش و هدف، به اجمال بیان کرد.

در بخش دوم کارگاه مبانی حکمت هنر، به ارتباط حکمت و هنر در حکمت مشاء و مبانی هستی‌شناختی، جهان‌شناختی و معرفت‌شناختی مشائی در ارتباط با حوزه هنر پرداخته شد.

کارگاه «اصول و مبانی حکمت هنر ایرانی‌ـ‌اسلامی؛ فلسفه مشاء، فلسفه اشراق، حکمت متعالیه» طی سه روز و مجموعاً در شش جلسه دوساعته در روزهای دوشنبه‌ 11، 18 و 25 آذر 1398، از ساعت 15 تا 19 در پژوهشکده هنر برگزار می‌شود.

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨ - ٠٩:٥٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج