اخبار > مقالات برگزیده هم‌اندیشی «میرزا آقا تبریزی؛ پیشگام ادبیات نمایشی در ایران»


مقالات برگزیده هم‌اندیشی «میرزا آقا تبریزی؛ پیشگام ادبیات نمایشی در ایران»

 

عناوین مقالات برگزیده هم‌اندیشی «میرزا آقا تبریزی؛ پیشگام ادبیات نمایشی در ایران» را دبیرخانه علمی این هم‌اندیشی اعلام کرد.

عناوین مقالات برگزیده هم‌اندیشی «میرزا آقا تبریزی؛ پیشگام ادبیات نمایشی در ایران» را دبیرخانه علمی این هم‌اندیشی اعلام کرد.
به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، عناوین ۱۱ مقاله برگزیده برای ارائه در هم‌اندیشی «میرزا آقا تبریزی؛ پیشگام ادبیات نمایشی در ایران» را دبیرخانه علمی این هم‌اندیشی اعلام کرد.
عناوین بعضی از مقالات برگزیده از این قرار است: «مطالعه روابط هومولوژیک میدان تولید درام ایران پیش از شکل‌گیری انقلاب مشروطه و نقش میرزا آقا تبریزی در شکل‌گیری و صورت‌بندی این میدان» از حمید مرادویسی و فارس باقری؛ «مطالعه‌ای درون‌متنی بر مسئله تعلیق زمان و مکان در نمایش‌نامه‌های میرزا آقا تبریزی با رویکرد ”تقلیل پدیدارشناسانه“ از محمد اوحدی‌حائری؛ «سویه‌های هراس در آثار میرزا آقا تبریزی؛ تحلیلی گفتمانی» از میترا علوی‌طلب و محمدباقر قهرمانی؛ «کاربرد بیانی زبان و بلاغت ادبی در نمایش‌نامه‌های میرزا آقا تبریزی به جهت خلق کنش دراماتیک» از رحمت امینی و بهارسادات بنی‌جمالی؛ «بررسی فردگرایی در آثار نمایش‌نامه‌نویسان دوره قاجار ـ مطالعه موردی: بررسی سبک‌شناسانه نمایش‌نامه‌های میرزا آقا تبریزی، فتحعلی آخوندزاده و میرزاده عشقی با رویکرد نقش‌گرا» از نرجس روشن و فاطمه راستی‌یگانه؛ و... .
گفتنی است این هم‌اندیشی را پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر با همکاری سازمان‌ فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، و بعضی از دیگر مؤسسات و نهادهای پژوهشی و آموزشی، در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۴ و ۵ اسفند 1399، از ساعت ۱۵ تا ۱۹، به‌صورت مجازی برگزار خواهد کرد.


علاقه‌مندان می‌توانند عناوین مقالات پذیرفته‌شده در این هم‌اندیشی را اینجا مشاهده کنند.
لینک اتصال اینترنتی به این هم‌اندیشی متعاقباً اعلام خواهد شد.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٩ - ١٢:٣٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج