اخبار > کتاب مسجد سنجیده قزوین منتشر شد


کتاب مسجد سنجیده قزوین منتشر شد

 

انتشارات فرهنگستان هنر کتاب مسجد سنجیده قزوین، تألیف لیلا قاسمی را منتشر کرد.

 

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان‌هنر، مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) کتاب مسجد سنجیده قزوین، بررسی چیستی، تألیف لیلا قاسمی را منتشر کرد.

در پشت جلد این کتاب آمده است:

«مسجد سنجیده قزوین بنایی در کنار راه کهن قزوین به ری است و در محله قدیمی راهْ‌ری قرار دارد. بخش قدیمیِ این بنا امروز، گنبدخانه‌ای با درگاه‌های متعدد است که محراب کنار یکی از آنهاست. مشخص نیست صورت اصیل این بنا چگونه بوده، به دستور چه کسی ساخته شده و به چه علت و در چه دوره‌ای تغییر کاربری داده است. در زیر کف گنبد‌خانه نیز توده‌ای سنگ‌چین کشف شده که بر ابهامات بنا افزوده است.

در این کتاب، با بررسی میراث مکتوب، روایت‌هایی شفاهی، منابع مصور و شواهد کالبدی، به صورت و کاربری اصیل بنا پرداختیم و روایت دیگری از بنای سنجیده را عرضه کرده‌ایم.»

*

این کتاب شامل سه فصل است: فصل اول «تحولات تاریخی شهر قزوین» نام دارد؛ فصل دوم این کتاب به «بررسی تحولات معماری بنای سنجیده» می‌پردازد، و فصل سوم نیز «بنیان و کارکرد بنا» را بررسی کرده است.

کتاب مسجد سنجیده قزوین را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، با قیمت 110هزار تومان و شمارگان 500 نسخه، منتشر کرده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به وبگاه مؤسسه متن به نشانی  https://matnpub.ir و یا کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر، به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره 1550، مراجعه کنند.

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٣٠ مهر ١٤٠١ - ٠٨:٥٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج