اخبار > همایش «شهر روایت‌ها، روایت شهرها» در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ثبت شد


دبیر علمی همایش خبر داد:
همایش «شهر روایت‌ها، روایت شهرها» در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ثبت شد

 

احمد شاکری، دبیر علمی همایش ملی «شهر روایت‌ها، روایت شهرها»، از ثبت این همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) خبر داد.

احمد شاکری، دبیر علمی همایش ملی «شهر روایت‌ها، روایت شهرها»، از ثبت این همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) خبر داد.

 

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، دبیر علمی همایش «شهر روایت‌ها، روایت شهرها» درباره ثبت همایش در پایگاه استنادی جهان اسلام گفت: رویدادهای علمی متنوعی هرساله در ایران برگزار می‌شوند که شرکت در آنها و ارائه آثار و مقالات، اگر مورد تأیید ISCقرار بگیرند، می‌تواند اعتبار و رتبه علمی به همراه داشته باشد. اما این اعتبار زمانی معنا پیدا می‌کند که مقالات علمی و پژوهشی افراد در پیوندهای جانبی پایگاه ISC جای بگیرد. در واقع، مراجع علمی کشور برای آن دسته از مقالات ISC ارزش قائل‌اند که در فهرست شورای راهبردی پایگاه جهان اسلام وارد شده باشند.

او در همین زمینه افزود: مقالاتی که در این همایش ارائه شدند داوری خواهند شد و مقالات پذیرفته‌شده در این پایگاه بارگذاری و در مجموعه مقالات همایش منتشر خواهند شد.

عضو هیئت‌علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و ارتباطاتِ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، درباره همایش ملی «شهر روایت‌ها، روایت شهرها»، عنوان کرد: در برگزاری این همایش، تلاش شده است که از منظرهای مختلف میان‌رشته‌ای به خوانش‌های متفاوت از مفهوم شهر و روایت‌های پیرامون آن از یک طرف و نگاه به شهر از منظر هنرهای شهری از سوی دیگر و همچنین، مواجهه روش‌‌شناختی با پدیده شهر، از بوطیقای شهر تا نظریه‌های متأخر این حوزه، پرداخته شود.

او در تکمیل صحبت‌های خود عنوان کرد: در راستای برگزاری این همایش دو پیش‌همایش نیز با موضوع «روایت شهر و ارتباطات» و «شهر به روایت ادبیات» برگزار شد که سخنرانان در حوزه‌های مختلف به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

شایان ذکر است ISC مخفف «Islamic World Science Citation Center» به «معنای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام» است که در حقیقت سامانة اطلاع‌رسانی علمی است و هم‌اکنون ۵۷ کشور در زمینه تولید مقاله ISC فعالیت دارند. اصطلاحاً، به مقالاتی که به تأیید این سامانه برسند مقاله ISC گفته می‌شود.

 

همایش ملی «شهر روایت‌ها، روایت شهرها» در اواخر خرداد 1401، در فرهنگستان هنر، برگزار خواهد شد.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٨ خرداد ١٤٠١ - ١١:٢٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج