اخبار > حضور فرهنگستان هنر با 30 اثر جدید در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران


حضور فرهنگستان هنر با 30 اثر جدید در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

 

مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، وابسته به فرهنگستان‌ هنر، با 30 عنوان کتاب جدید در سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور دارد.

 

مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، وابسته به فرهنگستان‌ هنر، با 30 عنوان کتاب جدید در سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور دارد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، با بیش از 300 عنوان کتاب که از میان آنها 30 عنوان به‌تازگی منتشر شده و 35 عنوان هم تجدید چاپ شده است، از ۲۱ تا ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱، در مصلای بزرگ امام خمینی، میزبان اهالی فرهنگ و هنر است.

از جمله کتاب‌های مهم انتشارات فرهنگستان هنر که امسال در نمایشگاه کتاب عرضه خواهد شد نسخه نفیس مرقع هند و ایرانی، از گنجینه نسخ خطی کاخ‌موزه گلستان است که در سال 1349 به ثبت رسیده است و از جمله اسناد ارزشمندی محسوب می‌شود که بیانگر مناسبات فرهنگی و هنری دو تمدن بزرگ شرق است. این اثر فاخر مجموعه‌ای از آفرینش‌های هنری بسیار زیبای عصر صفوی و گورکانی را به نمایش گذاشته و به گفته کارشناسان، چینش و تدوین این اثر در ایران صورت گرفته است. این نسخه شامل مجموعه‌ای مرکّب از خوش‌نویسی استادان بنام ایرانی، همچون میرعماد حسنی، و نگارگرانی بزرگ همچون فرخ‌بیگ، بشنداس، بالچند و منصور نادرالعصر است. این نسخه به همراه ضمیمه‌ای به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شده است که «سرآغاز» این ضمیمه نفیس را بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر، به رشته تحریر درآورده است. «درآمد» آن را نیز آفرین امامی، مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، نوشته است و در ادامه، سه یادداشت از یعقوب آژند، حسن بلخاری و میلو کلیولند بیچ، مدیر سابق نگارخانه‌های آرتور سکلر و هنر فریر و موزه هنر هند، منتشر شده است.

همچنین، از کتاب حکمت و معماری، تألیف عبدالحسین خسروپناه، با تدوین و تحقیق نسیم اشرافی، در روز سه‌شنبه، 27 اردیبهشت 1401، از ساعت 16:30 تا 17:30، با سخنرانی عبدالحمید نقره‌کار و نسیم اشرافی، در سرای‌ اهل‌ قلم، رونمایی خواهد شد.

مؤسسه متن تا روز پایانی نمایشگاه کتاب تهران (31 اردیبهشت 1401) پذيراي علاقه‌مندان، دانشجویان و استادان محترم در مصلای بزرگ امام خمینی، راهروی ۲۳، غرفه ۱۷، خواهد بود.


 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٢:٥٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج