اخبار > نشست «بازتاب هنر مانوی در قطعات مجموعه برلین» برگزار شد


نشست «بازتاب هنر مانوی در قطعات مجموعه برلین» برگزار شد

 

چهارمین نشست از سلسله‌نشست‌هاي هنر و آموزه‌های شرقی با عنوان «بازتاب هنر مانوی در قطعات مجموعه برلین» را گروه هنر شرق پژوهشکده هنر برگزار کرد.

چهارمین نشست از سلسله نشست‌هاي هنر و آموزه‌های شرقی با عنوان «بازتاب هنر مانوی در قطعات مجموعه برلین» را گروه هنر شرق پژوهشکده هنر برگزار کرد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشکده هنر، نشست «بازتاب هنر مانوی در قطعات مجموعه برلین» با سخنرانی محمد شکری فومشی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه ادیان و مذاهب، روز دوشنبه ۲۹ مهر 1398 ساعت ۱۶ تا ۱۸ در پژوهشكده هنر برگزار شد. سخنران نشست ابتدا مختصری از پیشینه مطالعات مانوی را معرفی کرد و سپس درباره آثار به‌جامانده از هنر مانوی، از جمله کتاب‌نگاره‌ها،‌ تذهیب‌ها و دیوارنگاره‌ها در موزه هنر آسیایی برلین توضیحاتی ارائه داد. وی در ادامه افزود: اطلاعات این آثار به‌صورت کامل در کتاب هنر مانوی در مجموعه‌های برلین نوشته سوزانا گولاچی موجود است که به‌زودی انتشارات پژوهشکده هنر آن را با ترجمه محمد شکری فومشی و سونیا میرزایی، منتشر خواهد کرد و این کتاب در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

در پایان نشست، حاضران پرسش‌های خود را درباره مباحث ایرادشده مطرح کردند که سخنران به آنها پاسخ گفت.

سلسله‌نشست‌های «هنر و آموزه‌های شرقی» با دعوت از صاحب‌نظران نام‌آشنای حوزه‌های هنرپژوهی شرق، همچنان تداوم خواهد داشت.

پیش‌تر کتاب نگاهی به هنر مانوی با تکیه بر تأثیر کتاب‌آرایی مانوی بر کتاب‌آرایی در دوران اسلامی را پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر منتشر کرده بود.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٤ آبان ١٣٩٨ - ٠٨:٤٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج