اخبار > از « هنرهای زیبای چین» بخوانید


از « هنرهای زیبای چین» بخوانید

 

كتاب هنرهای زیبای چین اثر «دنگ فوشینگ و هوانگ لن»، توسط پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر و با همکاری موسسه متن منتشر شد.

كتاب هنرهای زیبای چین اثر «دنگ فوشینگ و هوانگ لن»، توسط پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر و با همکاری موسسه متن منتشر شد.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، كتاب هنرهای زیبای چین نوشته دنگ فوشینگ و هوانگ لن، با همکاری انتشارات فرهنگستان هنر و ترجمه نسرین دستان در حوزه هنرهای سنتی چین منتشر شده است.
چین کشوری با سابقه فرهنگی و تاریخی بسیار در تمدن جهان است که آثار باقی‌مانده از سنت‌های قدیم آن سهم بزرگی در توسعه تمدن جهانی و انسانی ایفا کرده است. هنرمندان چینی با ظرافت و با استفاده از ساده‌ترین ابزار به بیان احساسات و خلق آثار درخشان در هنرهای مختلف از موسیقی گرفته تا خوشنویسی و هنرهای دستی و سنتی پرداخته‌اند.
کتاب هنرهای زیبای چین، در چهار فصل به هنرهای این کشور می‌پردازد. فصل نخست با خوشنویسی که روح هنرهای زیبای چین است، آغاز می‌شود و به سرآغاز پیدایش کاراکترهای خط چینی و سبک‌های مختلف خوشنویسی می‌پردازد. در فصل دوم نویسندگان سعی در بیان تاریخچه‌ای کوتاه و کامل از نقاشی‌های باستانی چین و سبک‌های مختلف نقاشی در این کشور و هنرمندان صاحب سبک داشته‌اند. مجسمه‌های باستانی، تندیس‌های مقبره‌های امپراتوران و معابد بودایی و مجسمه سازی عصر جدید چین از موارد مطرح شده در فصل سوم کتاب است و در فصل آخر نیز صنایع دستی هنر سفال‌گری، اشیا مفرغی، قلاب‌دوزی، برش کاغذ و... مورد توجه و بررسی قرار گرفته است.
كتاب هنرهای زیبای چین در 222 صفحه و به قيمت 43 هزار تومان، توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) منتشر شده است.
علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 تهيه نمايند.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧ - ١١:٥٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج