اخبار > عبدالمجيد ارفعي هنر بين‌النهرين را تفسير مي‌كند


عبدالمجيد ارفعي هنر بين‌النهرين را تفسير مي‌كند

 

معاونت علمي و پژوهشي فرهنگستان هنر، نشست تخصصي «نگاهي نو به چيستي هنر ميان دور رود(بين‌النهرين)» را با حضور استاد عبدالمجيد ارفعي برگزار مي‌كند.

معاونت علمي و پژوهشي فرهنگستان هنر، نشست تخصصي «نگاهي نو به چيستي هنر ميان دور رود(بين‌النهرين)» را با حضور استاد عبدالمجيد ارفعي برگزار مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، «نگاهي نو به چيستي هنر ميان دور رود بين‌النهرين)» عنوان نشستي است كه در آن استاد عبدالمجيد ارفعي، پژوهشگر و متخصص زبان‌های باستانی اکدی و ایلامی، ایلام‌شناس و مترجم منشور كوروش، دربارۀ «جايگاه ميان دورود در تمدن بشري» به سخنراني مي‌پردازد.

سپس امير مازيار، عضو هيئت علمي دانشگاه هنر مقالۀ خود را با عنوان «چيستي هنر باستان» ارائه مي‌كند و در ادامه «مرگ انديشي به مثابه بنياني در تحليل آثار هنري بين النهرين» عنوان سخنراني امين شاهوردي، دانش‌آموخته دکتری فلسفه دانشگاه اصفهان، است.

در این نشست، با توجه به دریافت‌های جدید از هنر، ویژگی‌های هنری آثار باستانی بين‌النهرين از زوایای مختلف مورد بررسی قرار مي‌گيرد و تلاش خواهد شد به برخی پرسش‌های اساسی درباره ماهيت و چيستي هنر در این حوزه تمدني پاسخ داده شود.

اين نشست روز چهارشنبه، 14 شهريور، ساعت 14 در سالن همايش‌هاي فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود. علاقه‌مندان مي‌توانند براي شركت در اين نشست به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1552، طبقه سوم مراجعه نمايند.

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٤ شهريور ١٣٩٧ - ٠٦:٠٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج