اخبار > كتاب «سه‌شترانِ روانه به اسميرنا» در غرفه مؤسسه متن


كتاب «سه‌شترانِ روانه به اسميرنا» در غرفه مؤسسه متن

 

كتاب سه‌شترانِ روانه به اسميرنا تاريخچه كمپاني قالي شرق، نوشته آنتوني وين و با ترجمه يدالله آقاعباسي و زهرا آقاعباسي، در غرفه مؤسسه متن در نمايشگاه كتاب، عرضه مي‌شود.

كتاب سه‌شترانِ روانه به اسميرنا تاريخچه كمپاني قالي شرق، در غرفه مؤسسه متن در نمايشگاه كتاب، عرضه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر كتاب سه‌شترانِ روانه به اسميرنا تاريخچه كمپاني قالي شرق، نوشته آنتوني وين و با ترجمه يدالله آقاعباسي و زهرا آقاعباسي، به همت انتشارات فرهنگستان هنر منتشر شد و در غرفه مؤسسه متن در نمايشگاه كتاب، در دسترس علاقه‌مندان كتاب است.

سه‌شترانِ روانه به اسميرنا، دربارة مردماني است كه فرش را توليد مي‌كردند و نیز زمانه‌ای که این مردم در آن زندگی می‌کردند. در این کتاب تاریخچه کمپانی قالی شرق که طی سال‌های 1907 تا 1986 در کشورهای ترکیه، ایران، هند، افغانستان و نپال مشغول فعالیت بود بررسی شده است.

در پيش‌گفتار كتاب آمده است: «فرش، بارزترين محصول خاورميانه است. تاريخ كمپاني قالي شرق (او. سي. ام.) ديدگاه ارزندة نويني از تجارت فرش، تاريخ اين ناحيه و ارتباط تاريخي آن با انگليس در قرن بيستم عرضه مي‌دارد. ماجراي اين شركت در اسميرنا (ازمير كنوني) و از سال 1907 آغاز مي‌شود.»

كتاب سه‌شترانِ روانه به اسميرنا در 22 بخش و با شمارگان 1000 نسخه، در 463صفحه و بهای 38000 تومان توسط مؤسسه متن منتشر شده است.

علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان وليعصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 تهيه نمايند.

گفتني است، مؤسسه متن فرهنگستان هنر در سي ‌و يكمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، که از 12 تا 22 اردیبهشت در مصلاي امام خميني‌(ره) برگزار می‌شود، در سالن شبستان، راهروي 26، غرفۀ 21، از ساعت 10 تا 20،‌ میزبان اهالي كتاب است.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٣:٠٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج