اخبار > كارگاه «آنتروپی و آرنهایم» در پژوهشكده هنر برگزار می‌شود


كارگاه «آنتروپی و آرنهایم» در پژوهشكده هنر برگزار می‌شود

 

چهاردهمین نشست از سلسله نشست‌های «درونمايه‌های هنر معاصر» به كارگاه «آنتروپی و آرنهایم» اختصاص دارد كه به همت كمیته هنر معاصر پژوهشكده هنر برگزار می‌شود.

 كارگاه‌آنتروپی‌ و آرنهایم چهاردهمین نشست از سلسله نشست‌های «درونمايه‌های هنر معاصر» به كارگاه «آنتروپی و آرنهایم» اختصاص دارد كه به همت كمیته هنر معاصر پژوهشكده هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشكده هنر، وابسته به فرهنگستان هنر، كارگاه «آنتروپی و آرنهایم» با تدریس كامبیز موسوی اقدم، استادیار دانشگاه هنر و عضو كمیته هنر معاصر پژوهشكده هنر، روزسه شنبه، ۱۸ اردیبهشت، در پژوهشكده هنر برگزار می‌شود.

آنتروپی به عنوان شاخص میل به حداکثر بی‌نظمی در جهان طبیعت مفاهیمی چون برگشت‌ناپذیری زمان، تصادف، اتلاف انرژی و زوال را در حوزه‌های مختلف زیستی، روانی و اجتماعی مطرح می‌کند و به منزله استعاره‌ای بر وضعیت انسان امروز تلقی می‌شود.

در این کارگاه، كامبیز موسوی اقدم، پس از مروری مختصر بر ماهیت «آنتروپی» در علم، به دیدگاه‌های رودلف آرنهایم، روان‌شناس گشتالتی آلمانی و ژرژ باتای، متفکر فرانسوی، در رابطه با جایگاه هنر و نسبت آن با آنتروپی می‌پردازد. سپس بر آثار رابرت اسمیتسُن، هنرمند امریکایی، متمرکز شده تا مصداق‌های هنری آنتروپی را مورد شناسایی و بحث قرار دهد.

به شركت كنندگان در این كارگاه «گواهی شركت در كارگاه» اهداء خواهد شد.

كارگاه« آنتروپی و آرنهایم» روز سه‌شنبه، ۱۸ اردیبهشت 1397، از ساعت ۱۵ تا ۱۹ درپژوهشكده هنر برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان براي دريافت اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانند به پژوهشكده هنر به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از خیابان امام خمینی(ره)، جنب كوچه شهید حسن سخنور، پلاك ۲۹ مراجعه و یا با شماره تلفن ۹۲-۶۶۹۵۶۱۹۰ تماس بگیرند.

شرکت در این کارگاه برای عموم آزاد و رایگان است.

شرکت‌کنندگان محترم لطفاً پیش از حضور در کارگاه مقالات زیر را مطالعه فرمایید.

براي دريافت مقالات اينجا كليك كنيد.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١١:٣٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج