اخبار > هنرمندان آلماني به ايران مي‌آيند/ ديدار شرق و غرب در فرهنگستان هنر


هنرمندان آلماني به ايران مي‌آيند/ ديدار شرق و غرب در فرهنگستان هنر

 

عبدالرحيم فيروززاده، مدير كل امور بين‌الملل فرهنگستان هنر از برگزاري نشست تخصصي به همراه كارگاه و نمايشگاهي با حضور هنرمندان آلماني، در مهرماه سال‌جاري در فرهنگستان هنر خبر داد.

 


عبدالرحيم فيروززاده، مدير كل امور بين‌الملل فرهنگستان هنر از برگزاري نشست تخصصي به همراه كارگاه و نمايشگاهي با حضور هنرمندان آلماني، در مهرماه سال‌جاري در فرهنگستان هنر خبر داد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، عبدالرحيم فيروززاده در خصوص برگزاري اين برنامه‌ها اظهار كرد: «يكي از اهداف فرهنگستان هنر ايجاد تعامل و تبادل اطلاعات ميان هنرمندان ايران با ساير كشورهاي دنياست. در همين زمينه تاكنون تفاهم‌نامه‌هايي ميان فرهنگستان هنر با برخي از مراكز هنري مهم ساير كشورها چون كره جنوبي، چين، قزاقستان، تركيه و... در قالب برگزاري پروژه‌هاي كوتاه‌مدت منعقد و برنامه‌هايي نيز برگزار شده است. به عنوان نمونه تفاهم‌نامه با موسسه آركو كشور كره جنوبي، به برگزاري نشست تخصصي، كارگاه و نمايشگاهي با حضور هنرمندان اين كشور انجاميد؛ يا تفاهم‌نامه با مركز فرهنگي قزاقستان به حضور هنرمند نقاش از اين كشور و برگزاري كارگاه و نشست تخصصي منجر شد؛ و يا حضور هنرمندان ايراني در چين از اين دست برنامه‌هاست.»

وي در همين زمينه افزود: «مسئولان اين فرهنگستان در همين زمينه و براي آشنايي با آثار هنري هنرمندان ساير كشورها، نشست‌هايي از دو سال گذشته با مسئولان هنري كشور آلمان برگزار كرده‌اند كه نتايج آن منتهي به تفاهم‌نامه‌اي ميان موسسه فرهنگي-هنري صبا (وابسته به فرهنگستان هنر) و موسسه فرهنگي حافظ (از آلمان)، براي انجام پروژه‌اي با عنوان «ديدار شرق و غرب» در قالب برگزاري نشست تخصصي، كارگاه و نمايشگاه با حضور هنرمندان كشور آلمان در فرهنگستان هنر شد.»

فيروززاده در خصوص هنرمندان شركت‌كننده در اين پروژه افزود: «هنرمندان شركت‌كننده در اين پروژه، استادان برجسته و شناخته‌شده در سطح بين‌الملل از آلمان هستند. يكي از هنرمندان شركت‌كننده در اين برنامه خانم «پترسون گرگور» است. ايشان سال‌ها در حوزه خط-نقاشي آثار بسيار ارزنده‌اي با مضامين متفاوت دارد كه در اين پروژه آثار ايشان به نمايش گذاشته خواهد شد.»

مدير كل امور بين‌الملل فرهنگستان هنر زمان برگزاري اين نشست به همراه كارگاه و نمايشگاه را دوم و سوم مهرماه سال‌جاري اعلام و تصريح كرد: «فرهنگستان هنر از پيشنهادهايي كه از سوي استادان و هنرمندان در اين زمينه ارائه شود، استقبال كرده و از دانشجويان و كارشناسان خصوصا در حوزه خط-نقاشي دعوت مي‌كند تا در اين نشست شركت كنند.»

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٦ شهريور ١٣٩٢ - ١١:٠٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج