اخبار > اندیشیدن با هنر به روایت نعمت‌الله فاضلی


انتشارات فرهنگستان هنر منتشر کرد:
اندیشیدن با هنر به روایت نعمت‌الله فاضلی

 

کتاب اندیشیدن با هنر؛ بازاندیشی انتقادی فرهنگ امروز ایران، اثر نعمت‌الله فاضلی، منتشر شد.

 

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، کتاب اندیشیدن با هنر، حاصل گفتارها، سخنرانی‌ها و یادداشت‌های نعمت‌الله فاضلی، استاد بازنشسته پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است که در طول زمان در فضای مجازی جمع‌آوری، ویراسته و منتشر شده است.

در مقدمه این اثر آمده است:

اندیشیدن با هنر «تحلیل فرهنگی» است؛ تحلیلی از جامعه و فرهنگ امروز ایران؛ تحلیلی از موقعیت اکنون ما از راه ارزیابی برخی قلمروها و آثار هنری.

اندیشیدن با هنر صحبت‌کردن درباره هنرهاست؛ آن گونه که در حوزه عمومی به این هنرها می‌پردازند، نه آن گونه که منتقدان دانشگاهی بر اساس نقد نظریه‌محور و مطابق نظریه‌های نشانه‌شناسی، ساختارگرایی، نوتاریخیگری، پسااستعماری یا صورت‌گرایی و دیگر نظریه‌ها آثار و متون هنری و ادبی را نقد می‌کنند.

اندیشیدن با هنر بخشی از تقلاهای فکری یک معلم دانشگاه است در حوزه عمومی ایران در دهه اخیر؛ دهه پایانی سده چهاردهم هجری شمسی. این گفتارها برای این ارائه نشدند که روزی کتاب شوند. آنها محصول موقعیتی معیّن بودند و در پاسخ به آن موقعیت، به‌صورت زنده و پراکنده، در فضایی گفت‌وگویی میان جمع پُرشماری از افراد با ویژگی‌ها و رشته‌های تحصیلی مختلف، ارائه شدند و شکل گرفتند. اندیشیدن با هنر در فضای دیجیتالی‌شده جامعه ایران شکل گرفت.


انتشارات فرهنگستان هنر این کتاب را در پانزده فصل، با شمارگان 500 نسخه، در 313 صفحه، و با بهای 245هزار تومان، منتشر کرده است.

علاقهمندان برای تهیه این کتاب میتوانند به کتابفروشی انتشارات فرهنگستان هنر، به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۰، یا وبگاه مؤسسه متن، به نشانی https://matnpub.ir، مراجعه کنند.

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٣ اسفند ١٤٠١ - ١١:٤٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج