اخبار > روش‌هاي پژوهش هنر در ايران بررسي مي‌شود


روش‌هاي پژوهش هنر در ايران بررسي مي‌شود

 

معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر، مجموعه هم‌انديشي‌‌هاي هفته پژوهش را با محوريت «روش‌هاي پژوهش در ايران: ساختارگرايي در فقدان ايده‌مندي و مسئله محوري»، در روزهاي 27 و 28 آذر در فرهنگستان هنر برگزار مي‌كند.

معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر، مجموعه هم‌انديشي‌‌هاي هفته پژوهش را با محوريت «روش‌هاي پژوهش در ايران: ساختارگرايي در فقدان ايده‌مندي و مسئله محوري»، در روزهاي 27 و 28 آذر در فرهنگستان هنر برگزار مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، «مهماني انديشه» عنوان مجموعه هم‌انديشي است كه به مناسبت هفته پژوهش در فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود و به آسيب‌شناسي روش‌هاي پژوهشي در حوزه‌های مختلف هنر اختصاص دارد.

نخستين روز اين هم‌انديشي به چهار پانل سینما، هنرهای نمایشی، روش‌شناسی پژوهش، و موسیقی اختصاص دارد. در پانل سینما که با مديرت سيدمهدي ناظمي‌قره‌باغ برگزار می‌شود؛ علي روحاني، سيد حسن حسيني و فرشاد عسگري‌کیا به سخنراني مي‌پردازد.

شهرام پازوكي مدير پانل هنرهاي نمايشي است كه با سخنراني بهروز محمودي بختياري، منصور براهيمي و محمدحسین ناصربخت برگزار مي‌شود.

نشست‌ روش‌‌شناسي پژوهش با مدیریت هادي ربیعی و با سخنرانی احمد پاكتچي و صادق رشيدي شروع می‌شود و با سخنان هادي ربيعي ادامه مي‌يابد. آخرين نشست از روز نخست، به موسيقي اختصاص دارد كه سخنرانان آن محمدرضا آزاده‌فر، ساسان فاطمي و هومان اسعدي هستند.

دومين روز اين هم‌انديشي نيز كه روز 28 آذر برگزار مي‌شود، سه نشست روش‌شناسي پژوهش، معماري و شهرسازي و هنرهاي تجسمي را در پي دارد. در نشست نخست مجيد پروانه‌پور مديريت پانل را برعهده داشته و صالح طباطبايي، محمدرضا مريدي و اسماعيل پناهي به سخنراني مي‌پردازند.

نيّر طهوري نيز مدير پانل معماري و شهرسازي است كه سيد حسن معيني و سيد غلامرضا اسلامي سخنرانان اين بخش از هم‌انديشي هستند.

آخرين نشست روز دوم نيز به هنرهاي تجسمي اختصاص دارد كه با مديريت مسعود ناصري برگزار مي‌شود و جمال عرب‌زاده، كامبيز موسوي‌اقدم، سيامك دل‌زنده و سودابه صالحي سخنراني مي‌كنند.

مجموعه‌ هم‌انديشي‌هاي هفتۀ پژوهش در روزهاي 27 و 28 آذرماه 1396 از ساعت 14 تا 18:30 در سالن همايش‌هاي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان وليعصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1552 برگزار مي‌شود.

حضور در اين نشست براي تمامي علاقه‌مندان آزاد است.

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦ - ١٠:٤٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج