اخبار > ميهماني انديشه‌ها در هفته پژوهش


معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر برگزار مي‌كند
ميهماني انديشه‌ها در هفته پژوهش

 

معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر، گراميداشت هفته پژوهش را با برگزاري مجموعه‌ هم‌انديشي‌ها، در روزهاي 27 و 28 آذر برگزار مي‌‌كند.

معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر، گراميداشت هفته پژوهش را با برگزاري مجموعه‌ هم‌انديشي‌ها، در روزهاي 27 و 28 آذر برگزار مي‌‌كند.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين مجموعه هم‌انديشي‌ها با موضوع «روش‌هاي پژوهش هنر در ايران: ساختارگرايي در فقدان ايده‌­مندی و مسئله­ محوری» برگزار مي‌شود كه دبير علمي آن اسماعيل پناهي است و هدف آن آسيب‌شناسي روش‌هاي پژوهشي است كه در حوزه سينما، هنرهاي نمايشي، معماري و شهرسازي، موسيقي و تجسمي صورت مي‌گيرد.

«پژوهش‌­های هنر­، مسئله­ محوری و ایده­‌مندی»، «پژوهش­‌های هنر، صورت‌بندی­ ساختگی مفاهیم یا فهم پدیدارها و توسعه معرفت هنری»، «پژوهش­‌های هنر، مفهوم‌سازی­‌های غیرمفید یا حل مسائل بومی جامعه ایرانی»، «آسیب­‌شناسی روش‌شناختی مقالات علمی پژوهشی و علمی ترویجی هنر»، «بررسی روش‌­شناسانه پایان نامه­‌های کارشناسی ارشد و دکتری هنر»، «پژوهش­‌های هنری و رویکردها و روش­‌های میان­‌رشته­‌ای در ایران»، «جایگاه منابع غیرمکتوب در پژوهش‌های کاربردی هنر» و «پژوهش‌های هنر و تعامل با حوزه­‌های فرهنگی ـ اجتماعی، اقتصاد، دین و سیاست» از جمله محورهاي اين هم‌انديشي به شمار مي‌روند.

مجموعه هم‌انديشي‌هاي هفته پژوهش روزهاي 27 و 28 آذر 1396 از ساعت 14 تا 18:30 در فرهنگستان هنر به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1552 برگزار مي‌شود.

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢١ آذر ١٣٩٦ - ١٠:٠٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج