اخبار > تئاتر اجراي اراده و سينما اجراي مقاومت است


اصلاني در نخستين نشست از كارگاه روايت در سينما عنوان كرد:
تئاتر اجراي اراده و سينما اجراي مقاومت است

 

اولین نشست از كارگاه «روايت در سينما» شامل دورة آموزشي روايت‌گری در سينما دوم مهرماه در مجموعه هنرپژوهي نقش جهان برگزار شد.

 

اولین نشست از كارگاه «روايت در سينما» شامل دوره آموزشي روايت‌گری در سينما دوم مهرماه در مجموعه هنرپژوهي نقش جهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، در این نشست ابتدا استاد محمدرضا اصلاني با بررسي و توضيح درباره تاريخچه هنرهاي نقاشي و عكاسي و پيوند آنها با سينما و تئاتر به تشريح تشابه و تفاوت‌هاي تئاتر و سينما پرداخت و گفت: اگر تئاتر اجراي اراده است، سينما اجراي مقاومت است. در تئاتر داستان حاصل دراماست نه خود درام و بازيگر نيز در مركز درام است اما در هاليوود نبايد متوجه بازيگر شويم؛ بلكه بايد داستان را تعقيب كنيم.

وي ادامه داد: در تئاتر ارادة بازيگر را در برابر حادثه‌اي كه مي‌خواهد برايش پيش بيايد مي‌بينيم. به طور كلي، تئاتر «چگونه بودن» است و سينما «چه بودن». پس هميشه تئاتر پيش‌رو تر از سينماست.

ايشان با بررسي تداوم سينما در تئاتر افزود: تداوم سينما در تئاتر، سينما را از نقش دروني خودش جدا مي‌كند و زيبايي‌شناسي و دراما را به سينما مي‌آورد و باعث ورود روايت به سينما مي‌شود.

جلسه نخست اين كارگاه كه به مدت شش‌ماه روزهای یکشنبه در مركز هنرپژوهي نقش جهان به كار خود ادامه مي‌دهد با پرسش و پاسخ حاضران و شركت‌كنندگان به پايان رسيد.

در انتهاي دوره اين كارگاه، به هنرجویان گواهي شركت ارائه خواهدشد.علاقه‌مندان برای ثبت نام یا دریافت اطلاعات بیشتر این کارگاه می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از خيابان شهيد بهشتي، ضلع جنوب غربي بوستان ساعي، پلاك 2169، مجموعة هنرپژوهي نقش جهان مراجعه یا با شماره 88553912 تماس بگیرند.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٤ مهر ١٣٩٦ - ١٤:٠٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج