اخبار > با ضعف بودجه فرهنگي پاسداشت از هویت فرهنگی دشوار خواهد بود


دبير فرهنگستان هنر:
با ضعف بودجه فرهنگي پاسداشت از هویت فرهنگی دشوار خواهد بود

 

«كمبود بودجه فرهنگي كشور بر روي شناخت هويت فرهنگي ما تأثير منفي مي‌گذارد.» به دنبال سخنان مقام معظم رهبري پيرامون مظلوميت بخش فرهنگي و نگاه نادرست به اين حوزه و همچنين مطرح شدن وضعيت بودجه فرهنگي كشور توسط مسئولان فرهنگي-هنري، دكتر بهمن نامورمطلق، دبير فرهنگستان هنر، در ادامه گفتار بالا ضمن اشاره به مشكلات اقتصادي بخش فرهنگ و هنر گفت: «هويت‌ يك ملت با مسائل فرهنگي و هنري آن كشور ارتباط مستقيم دارد. مسئوليت شناخت هويت هر كشوري برعهده بخش فرهنگ و هنر آن است. در كشور ما هم بيشترين سهم در تثبيت هويت ايراني- اسلامي ‌ به عهده فعالان فرهنگي-هنري است.»

 «كمبود بودجه فرهنگي كشور بر روي شناخت هويت فرهنگي ما تأثير منفي مي‌گذارد.»


به دنبال سخنان مقام معظم رهبري پيرامون مظلوميت بخش فرهنگي و نگاه نادرست به اين حوزه و همچنين مطرح شدن وضعيت بودجه فرهنگي كشور توسط مسئولان فرهنگي-هنري، دكتر بهمن نامورمطلق، دبير فرهنگستان هنر، در ادامه گفتار بالا ضمن اشاره به مشكلات اقتصادي بخش فرهنگ و هنر گفت: «هويت‌ يك ملت با مسائل فرهنگي و هنري آن كشور ارتباط مستقيم دارد. مسئوليت شناخت هويت هر كشوري برعهده بخش فرهنگ و هنر آن است. در كشور ما هم بيشترين سهم در تثبيت هويت ايراني- اسلامي ‌ به عهده فعالان فرهنگي-هنري است.»

وي در ادامه افزود: «به عنوان مثال فرهنگستان هنر طبق اساسنامه خود وظيفه ارتقاي فرهنگ ايراني-اسلامي ‌براي مقابله با تهديدهاي فرهنگ مهاجم را به عهده دارد. بر همين اساس در اين نهاد فعاليت‌هاي بسياري در زمينه معرفي و بازشناسي شخصيت‌هاي فرهنگي-هنري صورت مي‌گيرد تا بتواند بين اين شخصيت‌ها و جوانان و هنرمندان معاصر كشور پل ارتباطي ايجاد كند تا نسل معاصر از گذشته فرهنگي خود فاصله نگيرد.به همين منوال ديگر بخش‌هاي هنري كشور هم، وظايفي اين چنيني برعهده دارند ،كه ارتباط آن با هويت ملي ما غيرقابل انكار است.»

دبير فرهنگستان هنر در ادامه با اشاره به اينكه بازشناسي هويت تنها يكي از فعاليت‌هاي بخش فرهنگ و هنر است، گفت: «در صورت عدم توجه درست به بودجه فرهنگي كشور و سرمايه گذاري نامناسب در آن، يكي از مؤثرترين ابزار مقابله با تهاجمات فرهنگي را از دست مي‌دهيم و نسل معاصر و آينده خود را در مقابل تهاجم فرهنگي بسيار آسيب‌پذير مي‌كنيم كه در نهايت در ديگر مسائل اجتماعي، سياسي و... نيز كشور دچار اختلال خواهد شد.»‍

بهمن نامورمطلق در پايان ابزار اميدواري كرد نگرش مسئولان به بخش فرهنگ و چگونگي اختصاص بودجه به آن تغيير كند تا شاهد رشد و شكوفايي هر چه بيشتر در اين عرصه باشيم.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٨٦ - ١٠:١٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج