اخبار > نمايش «آت‌لان» با حضور كارگردان در فرهنگستان‌هنر


نمايش «آت‌لان» با حضور كارگردان در فرهنگستان‌هنر

 

فيلم مستند «آت‌لان» به همت مركز هنرپژوهي‌نقش‌جهان در فرهنگستان‌هنر به نمايش در آمد.

فيلم مستند «آت‌لان» به همت مركز هنرپژوهي‌نقش‌جهان در فرهنگستان‌هنر به نمايش در آمد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان‌هنر، فيلم مستند «آت‌لان» كه جوايز متعددي از جمله تنديس بهترین فیلم مستند سي‌وسومين جشنواره فيلم فجر را از آنِ خود كرده است، امروز  با حضور معين‌ كريم‌الديني، كارگردان اثر  و جمعي از فرهيختگان در تالار ايران فرهنگستان‌هنر به روی پرده رفت.

پس از نمايش فيلم، كريم‌الديني در پاسخ به سوالات حضار در خصوص نحوه فيلمبرداري و مدت زمان صرف شده براي پروژه «آت‌لان» توضيحاتي را ارائه داد. وي همچنين به مضمون اصلي فيلم پرداخت و آن را استثنايي خواند كه به تصوير كشيده شده است.

این مستند از زاويه نگاه معين كريم‌الديني، زندگي سوارکاري به نام علي و اسب ترکمن‌اش (ايلحان) را روايت مي‌كند كه به اهميت و جايگاه اسب در زندگي تركمن‌ها مي‌پردازد. كريم‌الديني در اين فيلم سعي دارد ابعاد اقتصادي، اجتماعي و عاطفي روابط انسان و اسب را با زمينه‌اي دراماتيك، روايت كند.

«آت‌لان» كه پيش از اين در گروه «هنروتجربه» بر پرده سينماهاي كشور رفته بود، افتخارات دیگری از جمله «بهترين فيلم مستند بلند در هشتمين دوره از جشنواره سينما حقيقت»، «تنديس بهترین كارگردان فيلم بلند مستند»، «نامزد بهترين فيلم مستند شبكه TRT تركيه» و «راهيابي به جشنواره جهاني معتبر زوريخ» را به نام خود ثبت كرده است.

به بيان علي، راوي مستند، «آت‌لان» در زبان تركمني به معني سوار شدن بر اسب و هميشه همراه اسب بودن است.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٤ - ١٧:٤٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج