اخبار > فرش و نگره فیلم‌سازان با نمایش آثاری از کیارستمی، بیضایی و اصلانی


فرش و نگره فیلم‌سازان با نمایش آثاری از کیارستمی، بیضایی و اصلانی

 

سه فیلم کوتاه منتخب با موضوع فرش ایرانی در فرهنگستان هنر به نمایش درمی‌آیند و با حضور فیلم‌سازان و منتقدان مطرح، نقد و بررسی می‌شوند.

سه فیلم کوتاه منتخب با موضوع فرش ایرانی در فرهنگستان هنر به نمایش درمی‌آیند و با حضور فیلم‌سازان و منتقدان مطرح، نقد و بررسی می‌شوند.
به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، سومین روز از همایش «فرش، سنّت، هنر» به بخش فرش و نگره فیلم‌سازان اختصاص دارد.
در این بخش از همایش که دبیری آن را علیرضا قاسم‌خان بر عهده دارد ابتدا فیلم «کجاست جای رسیدن»، از عباس کیارستمی، از مجموعه «فرش ایرانی»، به نمایش گذاشته می‌شود. سپس، محمدرضا اصلانی، کارگردان باسابقه سینمای ایران، به ارائه مقاله خود با عنوان «سینما و فرش به‌مثابه نوعی نگره فرهنگی و بیانی» می‌پردازد.
سپس، فیلم «قالی سخن‌گو»، از بهرام بیضایی، از مجموعه «فرش ایرانی»، به نمایش درخواهد آمد. این بخش با سخنرانی رامین حیدری‌فاروقی درباره «فرش و معماري هويت» همراه خواهد بود.
در ادامه این نشست، فیلم مستند «حکایت سفر تنهایی»، ساخته علیرضا قاسم‌خان، به نمایش گذاشته می‌شود.
آخرین بخش این نشستْ بحث و گفت‌وگو و پرسش و پاسخ با حضور سید رضی حاجی‌آقامیری و دیگر سخنرانان حاضر در جلسه خواهد بود که با برگزاری آن، همایش سه‌روزه «فرش، سنّت، هنر» به کار خود پایان خواهد داد.
علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست که چهارشنبه، 24 آذر 1400، ساعت 14 تا 17، برگزار می‌شود، می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552، مراجعه کنند.

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٣ آذر ١٤٠٠ - ١٩:٠٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج