اخبار > هنرمندان سومين دوسالانه نقاشي يك اتفاق جديد را نويد مي‌دهند


هنرمندان سومين دوسالانه نقاشي يك اتفاق جديد را نويد مي‌دهند

 

اميدوارم روزي اين امكان پيش بيايد كه بتوانيم دوسالانه هاي نقاشي را در ديگر كشورها هم برگزار كنيم.

اميدوارم روزي اين امكان پيش بيايد كه بتوانيم دوسالانه هاي نقاشي را در ديگر كشورها هم برگزار كنيم.

حبيب الله صادقي از هنرمندان معاصر كشور در گفت و گو با ستاد خبري سومين دوسالانه بين المللي نقاشي جهان اسلام با بيان اين مطلب افزود: به اعتقاد من، هنرمنداني كه از كشورهاي جهان اسلام در اين دوره دوسالانه نقاشي شركت كردند اين نويد را مي دهند كه اتفاق جديدي در راه است. به گفته وي، اگر حضور هنرمندان ما در اين دوسالانه جدي تر از پيش صورت گيرد ما مي توانيم در حوزه آسيا و اروپا عرض اندام نماييم.

حبيب الله صادقي تصريح كرد: اگر روند فعاليت دوسالانه هاي نقاشي همين طور پيش برود ما ظرف دو دوره آينده مي توانيم در مقياس جهاني حوزه هنر اسلامي را در اروپا و آمريكا و ساير كشورها به نمايش بگذاريم.

به اعتقاد وي، رويكرد فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي در برپايي دوسالانه ها بسيار خوب و جريان ساز است و اين رويدادهاي فرهنگي و هنري زمينه ساز حركتهاي جدي و نويد پيروزي و جهش بزرگ است.

وي اظهار داشت: حركت هاي خوبي در پرتو اين دوسالانه در نقاشي معاصر جهان اسلام شكل گرفت و اميدوارم فضاي فرهنگي حوزه هنرهاي تصويري مسلمانان در جهان را تحت تاثير خودش قرار دهد صادقي سومين دوسالانه نقاشي جهان اسلام را مثبت ارزيابي كرد و يادآور شد: آثار منتخب و عرضه شده همت بلند هنرمندان كشور و هنرمندان طراز اول و درجه يك جهان اسلام را نشان مي دهد.

اين هنرمند كه در دوسالانه دوم مسئوليت دبيري بخش نمايشگاه را برعهده داشت، خاطر نشان كرد: به نسبت دو دوسالانه قبلي در دوسالانه سوم يك جريان جدي در رفتار شناسي فرهنگي تصويري هنرمندان جهان اسلام ايجاد شده و جوانان كشورمان هم در كنار پيشكسوتان با طراوت و رو به جلو اتفاقات جديد و خلاقيت هاي نويني را ارائه مي دهند.

گفتني است سومين دوسالانه بين المللي نقاشي جهان اسلام تا بيستم اسفند ماه در محل مركز فرهنگي و هنري صبا(تهران) بر پا مي باشد و استفاده براي عموم آزاد است.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٨ بهمن ١٣٨٣ - ١٠:٣٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج