اخبار > روح اسلامي در اين بينال موج مي زند


يك نقاش اماراتي :
روح اسلامي در اين بينال موج مي زند

 

روح و جوهره اسلامي در آثار هنري و نقاشي هاي حاضر در سومين دوسالانه نقاشي جهان اسلام موج مي زند.


روح و جوهره اسلامي در آثار هنري و نقاشي هاي حاضر در سومين دوسالانه نقاشي جهان اسلام موج مي زند.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، محمد الاستاد، هنرمند اماراتي در بازديد از دوسالانه نقاشي معاصر جهان اسلام با بيان اين مطلب افزود: اين نمايشگاه يك نمايشگاه كاملاً اسلامي است و اسلام در روح آثار ديده مي شود.

وي ادامه داد: نمايشگاه نقاشي معاصر جهان اسلامي با نام دنياي اسلام بر پا شده و الحمدالله تضادي ميان نقاشي ها و نام اين دوسالانه نديدم و خوشبختانه، موضوع اسلام با ظرافت و به شيوه هاي مختلف هنري توسط هنرمندان در آثار رعايت شده است.

اين هنرمند اماراتي با بيان اينكه در اكثر نمايشگاههايي كه در سطح جهان برپا مي شود، هنرمندان معمولاً آثاري با موضوعات مختلف ارائه مي دهند يادآور شد: در دوسالانه نقاشي معاصر جهان اسلام روي موضوع جهان اسلام تمركز صورت گرفته است و به نظر من اين حركت بسيار خوب و ارزشمند است.

وي حضور هنرمندان ايراني و خلاقيت ها و شگفتي هاي آثار آنها را چشمگير خواند و افزود: واقعاً حضور هنرمندان ايراني در اين نمايشگاه بسيار خوب، قوي و پررنگ است و حق اين است كه بيشترين جوايز به هنرمندان ايراني تعلق گيرد.

به گفته وي، هميشه در نمايشگاههاي مختلف اشتباهات زيادي رخ مي دهد اما اين نمايشگاه بدون نقص و رضايت بخش است.

گفتني است كه علاوه بر آثار محمد الاستاد،‌ نقاش اماراتي دوازده هنرمند ديگر نيز از اين كشور در سومين دوسالانه نقاشي معاصر جهان اسلام شركت كردند.

سومين دوسالانه بين المللي نقاشي جهان اسلام تا بيستم اسفند ماه در محل مركز فرهنگي هنري صبا بر پا مي باشد.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٩ بهمن ١٣٨٣ - ١٤:٤١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج