اخبار > پيش همايش گنجينه هاي از ياد رفته هنر ايران در استان چهارمحال و بختياري برگزار شد


پيش همايش گنجينه هاي از ياد رفته هنر ايران در استان چهارمحال و بختياري برگزار شد

 

پيش همايش گنجينه هاي از ياد رفته هنر ايران، 25 مهرماه با استقبال خوب هنرمندان استان چهارمحال و بختياري در شهركرد برگزار شد.

 يش همايش گنجينه هاي از ياد رفته هنر ايران، 25 مهرماه با استقبال خوب هنرمندان استان چهارمحال و بختياري در شهركرد برگزار شد.


نمايشگاه و كارگاه پژوهشي، توليدي هنرهاي در حال فراموشي نيز به مدت 5 روز در اين شهر برپا شد. در اين نمايشگاه آثار ارزشمندي، همچون دستبافته هاي عشاير بختياري، قفل سازي و فرش چالشتر، نمدمالي و گليم بافي و گيوه دوزي از هنرمندان كهن اين استان به نمايش گذاشته شد.

اين پيش همايش با سخنراني مهندس اسفنديار حيدري پور، رياست سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري چهارمحال و بختياري آغاز شد و سپس در بخش نشست علمي، دكتر اردشير صالح پور، دكتر علي قنبري، دكتر جلال رفيعي، استاد محسن محسني و فيروزه هيبتيان به ارائه مقالات علمي خود درباره هنرهاي سنتي اين استان پرداختند. در پايان نشست علمي از هنرمندان هنرهاي سنتي اين استان تقدير شد.

در بخش نگارگري از استاد روح الله جهان بين، در بخش قفل سازي چالشتر، از يدالله نيكزاد، در بخش حجاري روي سنگ، از محمد باقري، در بخش گليم بافي از استاد معصومه بازيار، در بخش نساجي سنتي و دست بافته ها عشايري از اسفنديار مالك و در بخش نمدمالي و رزازي از مرادعلي همتيان تقدير به عمل آمد.

در اين پيش همايش، دبيرعلمي پيش همايش استان چهارمحال و بختياري، دكتر حسين ياوري، رئيس اداره پژوهش هاي راهبردي فرهنگستان هنر، مسعود ناصري و تني چند از كارشناسان فرهنگستان هنر حضور داشتند.

گردهمايي گنجينه هاي از ياد رفته هنر ايران، 25 و 26 آذرماه امسال در تهران برگزار مي شود.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٥ آبان ١٣٨٦ - ١٣:٥١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج