اخبار > همايش گنجينه‌ها در چهار محال و بختياري


همايش گنجينه‌ها در چهار محال و بختياري

 

پيش همايش گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران، 25 مهرماه در استان چهارمحال و بختياري برگزار مي‌شود.

پيش همايش گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران، 25 مهرماه در استان چهارمحال و بختياري برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، پيش همايش گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران در قالب يك نشست علمي و نمايشگاهي از هنرهاي در حال فراموشي چهارشنبه 25 مهرماه در شهركرد برپا مي‌شود.

اين نشست علمي با سخنراني مهندس اسفنديار حيدري پور، رياست سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري چهارمحال و بختياري آغاز مي‌شود.

در اين پيش همايش،دكتر اردشير صالح پور با مقاله«گورنگاري هاي بختياري» ، فيروزه هيبتيان كارشناس صنايع دستي با مقاله «دستبافته‌هاي عشاير بختياري» ،دكتر علي قنبري با مقاله «بهون، خانه اي در مسير باد»، دكتر جلال رفيعي با مقاله «فرهنگ عشاير ،پشتوانه هنر ايران»، استاد محسن محسني با مقاله «فرش‌هاي عشايري بختياري» و حميدصادقيان و فرزانه نيكزاد با مقاله «مروري بر قفل سازي چالشتر» در اين برنامه حضور خواهند داشت و به ارائه مقالات و پژوهش‌هاي خود خواهند پرداخت.

در حاشيه اين پيش همايش ، نمايشگاه و كارگاه پژوهشي، توليدي هنرهاي سنتي در حال فراموشي به مدت 5 روز بر پا خواهد شد و از هنرمندان برجسته هنرهاي سنتي اين منطقه تجليل خواهد شد.

در پيش همايش گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران در چهارمحال و بختياري، دبيرعلمي همايش استان چهارمحال و بختياري، دكتر حسين ياوري ، مسعود ناصري سويني رئيس اداره پژوهش‌هاي راهبردي فرهنگستان هنر، و تني چند از كارشناسان فرهنگستان هنر در اين پيش همايش حضور خواهند داشت.

گردهمايي گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران، 25 و 26 آذرماه امسال در تهران برگزار مي‌شود.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٨٦ - ٠٩:٤٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج