اخبار > شاهین فرهت رئیس گروه موسیقی فرهنگستان هنر شد


شاهین فرهت رئیس گروه موسیقی فرهنگستان هنر شد

 

شاهین فرهت، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، از سوی رئیس این فرهنگستان به سِمت رئیس گروه تخصصی موسیقی فرهنگستان منصوب شد.

شاهین فرهت، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، از سوی رئیس این فرهنگستان به سِمت رئیس گروه تخصصی موسیقی فرهنگستان منصوب شد. 

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، بهمن نامورمطلق با شاهین فرهت، استاد نام‌آشنای عرصه موسیقی، دیدار و درخصوص مسائل کلان موسیقی ایران و رسالت ویژه فرهنگستان در این حوزه بحث و تبادل نظر کرد. در همین راستا با عنایت به سوابق ارزنده این هنرمند و پژوهشگر حوزه موسیقی، ایشان به سِمت رئیس گروه تخصصی موسیقی فرهنگستان هنر منصوب شد.  

در این دیدار همچنین از خدمات ارزنده مجید کیانی، رئیس پیشین این گروه، تشکر و قدردانی شد. 

شاهین فرهت از سیزده‌سالگی نواختن پیانو را شروع کرد. او پس از پایان دوره کارشناسی رشته موسیقی در دانشگاه تهران، برای ادامه تحصیلات به خارج از کشور سفر کرد و در دانشگاه‌هایی چون سوربن و استراسبورگ و نیویورک، موسیقی‌شناسی و پس از آن آهنگ‌سازی را تا دریافت مدرک دکتری دنبال کرد. 

فرهت پس از بازگشت به ایران، در سال 1356 به عضویت هیئت‌علمی دانشگاه تهران درآمد و پس از مدتی به‌عنوان مدیر گروه موسیقی دانشگاه تهران به فعالیت‌های خود در کنار ساخت آثار موسیقی ادامه داد. او تاکنون حدود صد اثر موسیقی در فرم‌های مختلفِ سمفونی و کوارتت و کنسرتو ساخته است. شاهین فرهت در سال ۱۳۸۵ «موزه نت» را تأسیس کرد. این موزه با حمایت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به‌منظور حفظ پارتیتور‌ها و نت‌های آثار هنرمندان موسیقی ایران، آغاز به کار کرد. 

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٩ خرداد ١٤٠٠ - ١٣:٤٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج