اخبار > استقبال گسترده از كارگاه مجسمه‌سازي استاد فخيمي


استقبال گسترده از كارگاه مجسمه‌سازي استاد فخيمي

 

نخستين روز از «كارگاه طراحي و مجسمه سازي استاد حسين فخيمي» در فرهنگستان هنر برگزار شد.

نخستين روز از «كارگاه طراحي و مجسمه سازي استاد حسين فخيمي» در فرهنگستان هنر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين كارگاه كه از سوي مركز هنر پژوهي نقش جهان برنامه ريزي و اداره مي‌شود در مراحل ابتدايي ثبت نام خود با استقبال بي‌نظيري از سوي دانشجويان و علاقه‌مندان رشته‌هاي طراحي، نقاشي و مجسمه‌سازي مواجه شد و پس از داوري آثار ثبت نام شدگان توسط حسين فخيمي، 20 نفر از آنان براي شركت در دوره‌هاي آموزشي به صورت رايگان برگزيده شدند.

استاد فخيمي در آغاز اين كارگاه متذكر شد:« خداوند انسان را به ارزاني نيافريده كه بخواهيم عمرمان را به ارزاني هدر دهيم و هر لحظه از وقت مان را بيهوده بگذرانيم به همين دليل شركت در اين كارگاه بايد به صورتي باشد تا به يك فايده برسيم و من از شما مي‌خواهم عشق و تعهد را سرلوحه كارهاي خود قرار داده و آثارتان را با عشق خلق كنيد.»

وي سپس از هنرجويان خود خواست تا در مقابل تابلوهايي كه وي طراحي و توسط فرهنگستان هنر ساخته شده بود بايستند و تصايري انتزاعي بر روي تابلو بكشند وي در توضيح اين توصيه تصريح كرد: «يكي از مهمترين نكته‌هايي كه بايد هميشه در كارهاي خود مورد توجه قرار دهيد، خوب ديدن است؛ هرچقدر از آثار خود فاصله بگيريد مي‌توانيد بهتر ببينيد و بهتر كار كنيد.»

اين كارگاه با ساخت اشياء سه بعدي كوچك به كار خود ادامه داد و به مدت 20 جلسه روزهاي يكشنبه در محل ساختمان مركزي فرهنگستان هنر برگزار شود.

حسين فخيمی، متولد سال 1324 در تهران است. وي پس از گذراندن دوره مقدماتی تحصيل در ايران ، براي تحصيلات تكميلي خود به اسپانيا رفت و از دانشكده هنرهاي زيباي مادريد دكتراي طراحي و مجسمه سازي خود را به دست آورد. فخيمي داراي نشان درجه يك هنرمندي از شوراي ارزشيابي هنرمندان كشور است همچنين موفق به دريافت لوح و گواهي پيشكسوت نمونه ملي از رياست جمهوري در سال 78 است. وي از بنيانگذاران سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي در ايران بوده و به خاطر طراحي و ساخت مجسمه صلح از دبير كل يونسكو تقدير نامه‌اي را دريافت نموده است. همچنين راه‌اندازي واحد ارتوپدي دست و پا سازي هلال احمر بعد از محاصره اقتصادي، همكاري با واحد برنامه ريزي وزارت آموزش و پرورش، مدرس در دانشگاه‌هاي هنر و سوره، تدوين آيين نامه‌هاي كميسيون نصب مجسمه و بناها، تهيه و تدوين كتاب هنر مدارس ايران از جمله فعاليت‌هاي فرهنگي وي محسوب مي‌شود. ساخت مجسمه دکتر چمران برای بنياد دکتر چمران، طراحی و ساخت المان لا اله الا الله و الله اکبر سازمان حج و زيارت از جمله فعاليت‌هاي هنري است كه استاد حسين فخيمي به انجام رسانده است.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٠ - ١٢:٥٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج