اخبار > فراخوان نخستين هم انديشي «هنر و اخلاق» منتشر شد


فراخوان نخستين هم انديشي «هنر و اخلاق» منتشر شد

 

معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر، فراخوان نخستين هم‌انديشي تخصصي « هنر و اخلاق» را با موضوع « نسبت هنجاري هنر و اخلاق » منتشر كرد.

معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر، فراخوان نخستين هم‌انديشي تخصصي « هنر و اخلاق» را با موضوع « نسبت هنجاري هنر و اخلاق » منتشر كرد.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، نخستين هم‌انديشي تخصصي « هنر واخلاق » با محوريت اخلاق در ساحت‌هاي مختلف هنر زمستان 1394 برگزار مي‌شود. «نسبت هنر و اخلاق» از جملة مباحث بين رشته‌ای است و هنرمند، باید دربارة نسبت پیشة خویش با اخلاق بیاندیشد. اخلاقی بودن از اساسی‌ترین ویژگی‌هایی است که برای هنرمند شایستگی‌آفرین است و می‌تواند شخصیّت او را جاودانه و اثرش را ماندگار سازد. بیان منظّم و روش‌مند نسبت هنر و اخلاق را مي‌توان در مباحث فلسفی مربوط به آن یافت.
به همين منظور فرهنگستان هنر در نظر دارد در هم‌اندیشی«هنر واخلاق» زمینة بازخوانی میراث تأملات فلسفی در این باره را فراهم كند و از نظر استادان و اصحاب انديشه با هدف گشودن افق‌هایی نو استفاده كند.

اين هم انديشي در دو حوزه «نظريه¬هاي اخلاق هنجاري» و «اخلاق هنجاري كاربردي» برگزار مي‌شود و «نسبت هنر با اصول، قواعد و وظایف اخلاقي»، « نسبت هنر با فضايل و ملكات اخلاقي»، «نسبت ارزش‌هاي هنري با ارزش‌هاي اخلاقي»، «نسبت هنر با فايده نگری اخلاقي»، « نسبت هنر با فتوّت هاي اخلاقي»، «نسبت هنر با ساير نظريّه هاي اخلاقي»، «نسبت سينما با اخلاق كاربردي»، «نسبت هنرهاي تجسّمي با اخلاق كاربردي»، «نسبت ادبيّات با اخلاق كاربردي»، «نسبت معماري و شهرسازي با اخلاق كاربردي»، «نسبت موسيقي با اخلاق كاربردي»‌، «نسبت هنرهاي سنتي و صنايع دستي با اخلاق كاربردي»، «نسبت هنرهاي چندرسانه اي با اخلاق كاربردي» و «نسبت نمايش با اخلاق كاربردي» از جمله محورهاي پژوهشي اين هم‌انديشي به شمار مي‌روند.

دبير علمي اين همايش دكتر انشالله رحمتي است و مهلت ارسال خلاصه مقالات تا 30 آذر ماه و ارسال اصل مقالات تا 10 بهمن ماه 1394 است. اين هم‌انديشي در بهمن 1394 برگزار مي‌شود.

علاقه‌مندان براي شركت در اين همايش مي‌توانند چكيده مقالات خود را بين 300تا 350 كلمه به آدرس الكترونيكي: artandethics@gmail.com ارسال نموده و يا براي كسب اطلاعات بیشتر با شماره 66499772 تماس گرفته و به پرتال فرهنگستان هنر به نشاني www.honar.ac.ir مراجعه نمايند.

براي مشاهده پوستر اين هم‌انديشي اينجا كليك كنيد.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٤ - ١٣:٤٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1394/08/13 11:29
0
2
با سلام.لطفا شیوه نامه مقالات را هم بگذارید.ممنون.
کاربر مهمان
1394/08/07 23:54
0
2
با سلام. چرا در فراخوان اعضاء کمیته علمی را معرفی نکرده اید؟
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج