اخبار > همکاري با فرهنگستان هنر موجب برگزاري نمايشگاهي با سطح عالي شد


دبير اجرايي نمايشگاه رواق هنردر جزيره کيش:
همکاري با فرهنگستان هنر موجب برگزاري نمايشگاهي با سطح عالي شد

 

«نمايشگاه رواق هنر، هنرهاي ايراني در جزيره کيش»، اولين نمايشگاه هنري در جزيره کيش است که همراه با کارگاه عملي برگزار مي‌شود؛ از اين رو براي مردم، مسافران و گردشگران جزيره کيش، اين کارگاه و تماشاي خلق يک اثر هنري توسط هنرمند، بسيار جالب و بکر است.

الهام طالبي- «نمايشگاه رواق هنر، هنرهاي ايراني در جزيره کيش»، اولين نمايشگاه هنري در جزيره کيش است که همراه با کارگاه عملي برگزار مي‌شود؛ از اين رو براي مردم، مسافران و گردشگران جزيره کيش، اين کارگاه و تماشاي خلق يک اثر هنري توسط هنرمند، بسيار جالب و بکر است.

رمضان قلي نژاد، مدير اجرايي نمايشگاه رواق هنر در جزيره کيش، در اين خصوص اظهار داشت: «خلق يک اثر هنري در مقابل چشمان مخاطبان عام اثر بخشي خاصي دارد. از آنجايي که مردم ما اغلب آثار هنري را در گالري‌ها، تلويزيون و بعضا در فروشگاه‌ها مي‌بينند، از چگونگي خلق اثر و تلاش هنرمند بي اطلاع يا كم اطلاع هستند. براي همين است که ديدن نحوه کار، حسي ايجاد مي‌کند که اثر بخشي خاصي بر او دارد. بنابراين موجب ارتقا سطح فکري جامعه نسبت به آثارهنري، حمايت هنرمندان و رونق بازار آثار هنري اصيل ايراني مي‌شود.»قلي نژاد درباره به همکاري فرهنگستان هنر در برپايي نمايشگاه مذکور نيزگفت: «براي برپايي اين نمايشگاه با فرهنگستان هنر به عنوان يك نهاد مرجع، جهت معرفي هنرمندان طراز اول رشته‌هاي مختلف صنايع دستي براي برگزاري نمايشگاهي با سطح عالي ارتباط گرفتيم که معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر نيز همکاري بي‌شائبه‌اي با ما در خصوص ارتباط با هنرمندان، مباحث مطالعاتي و معرفي کارشناسان هنري داشت، همچنين مي‌توان از حضور چشمگيرموسسه متن فرهنگستان هنر از اتفاقات خوب اين نمايشگاه نام برد.»وي همچنين خلق ايده‌ها و برنامه‌هاي آتي براي اشاعه و توجه بيشتر مردم به هنرهاي اصيل ايراني و حمايت از هنرمندان طراز اول كشور را از تاثيرات همکاري و ارتباط با فرهنگستان هنر عنوان کرد و از برنامه‌هاي مشارکتي ديگري و يا كه اطلاع با فرهنگستان هنر در خصوص آموزش هنرهاي سنتي خبر داد.


 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٤ شهريور ١٣٩١ - ١٢:٣٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج