اخبار > نشست تخصصي جلوه‌هاي قرآن در هنر و ادبيات برگزار مي‌شود


نشست تخصصي جلوه‌هاي قرآن در هنر و ادبيات برگزار مي‌شود

 

معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر نشست تخصصي «جلوه‌هاي قرآن در هنر و ادبيات ايران» را با حضور استادان مطرح كشور در فرهنگستان هنر برگزار مي‌كند.

معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر نشست تخصصي «جلوه‌هاي قرآن در هنر و ادبيات ايران» را با حضور استادان مطرح كشور در فرهنگستان هنر برگزار مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين نشست در دو بخش ارائه مي‌شود؛ بخش نخست آن به حوزه ادبيات اختصاص دارد و «علي محمد موذني»، «محمد حسين بيات» و «احمد تميم داري» به ترتيب به ارائه مقالاتي چون «اقتباس‌هاي هنري ثناعي و خاقاني و ذكر لا اله الا اللّه »، « نقش قرآن در پيدايش جهان بيني عرفاني و تاثير آن در مثنوي» و «جلوه‌هي قرآني ر شعر فردوسي» مي‌پردازند.

در نشست دوم نيز كه به مباحث هنري اختصاص دارد، سه مقاله « بررسي استحاله در نگارگري ايراني با تاكيد بر داستان‌هاي مذهبي» توسط «ناهيد عبدي »، « كتاب آرايي قرآن بررسي تزئينات و سرلوحه‌هاي قرآن چاپ سنگي كتابخانه ملي» توسط «مريم‌ لاري» و «ساختار و قابليت‌هاي خط كوفي در كتيبه نگاري» توسط «مهدي مكي‌نژاد» ارائه مي‌شود.

اين نشست دوشنبه 23 مرداد ، ساعت 30/10 تا 30/13 در سالن همايش‌هاي فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود. علاقه‌مندان براي شركت در اين نشست مي‌توانند به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، پايين‌تر از خيابان طالقاني، شماره 1552 مراجعه نمايند يا از طريق سايت www.honar.ac.ir از ديگر برنامه‌هاي فرهنگستان هنر آگاهي يابند.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢١ مرداد ١٣٩١ - ١٤:٠٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج