اخبار > بررسي آيين رمضان و پوشاك در گيلان و مازندران


بررسي آيين رمضان و پوشاك در گيلان و مازندران

 

نشست تخصصي آيين و مراسم رمضان در گيلان و مازندران، از مجموعه سلسله نشست هاي آيين و آيينه، دوشنبه 16 مرداد از ساعت 18 در مجموعه هنرپژوهي نقش جهان وابسته به فرهنگستان هنر، برگزار مي‌شود.نشست تخصصي آيين و مراسم رمضان در گيلان و مازندران، از مجموعه سلسله نشست هاي آيين و آيينه، دوشنبه 16 مرداد از ساعت 18 در مجموعه هنرپژوهي نقش جهان وابسته به فرهنگستان هنر، برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، سلسله نشست‌هاي «آيين و آينه» به همت مركز هنر پژوهي نقش جهان وابسته به فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود كه از آغاز ماه مبارك رمضان هر هفته به بررسي آيين‌هاي اين‌ ماه ميان اقوام ايراني در يك يا چند استان همجوار اختصاص دارد و تاكنون پوشاك و مراسم آييني قوم تركمن و آذربايجان مورد بررسي قرار گرفته‌است.

در اين نشست قرار است «مزدك انوشه»، معاون پژوهشكده زبان و كتبيه ها درباره آيين و مراسم رمضان در استان گيلان و «سليم سليمي‌مويد»، كارشناس پژوهشي، درباره پوشاك محلي گيلان و مازندران، سخنراني ‌كنند.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي شركت در اين نشست به نشاني خيابان وليعصر (عج)، ضلع جنوب غربي پارك ساعي، جنب فروشگاه شهر كتاب، شماره 2169 مراجعه نمايند. شايان ذكر است مراسم صرف افطار نيز در پايان اين نشست برگزار خواهد شد.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١٥ مرداد ١٣٩١ - ١١:٣٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج