اخبار > بزرگداشت فردوسي با حضور انديشمندان برجسته كشور


بزرگداشت فردوسي با حضور انديشمندان برجسته كشور

 

همزمان با روز بزرگداشت حكيم ابوالقاسم فردوسي 8 نفر از صاحب‌نظران و محققان برجسته كشور، درباره اين شاعر و شاهنامه به سخنراني خواهند پرداخت.همزمان با روز بزرگداشت حكيم ابوالقاسم فردوسي 8 نفر از صاحب‌نظران و محققان برجسته كشور، درباره اين شاعر و شاهنامه به سخنراني خواهند پرداخت.

به گزارش روابط‌عمومي فرهنگستان هنر، در اين برنامه كه روز سه شنبه 25 ارديبهشت در مؤسسه فرهنگي و هنري آسمان برگزار خواهد شد، فرامرز نجفي تهراني و سيدمحمدعلي اسحاقي با موضوع «شاهنامه و آيين زورخانه»، دكتر بهمن نامورمطلق با موضوع «شاهنامه، كتاب-اسطوره ايراني»، احمد خاتمي درباره «حكمت و هنر در شاهنامه»، عبدالمجيد شريف‌زاده در مورد «معرفي يك نسخه شاهنامه دوره صفوي» و عطاردي با موضوع «باستان شناسي جغرافيايي ايران كهن در شاهنامه» به ايراد سخن مي‌پردازند.

همچنين دكتر حسن حبيبي سخنران افتتاحيه اين مراسم است و سيداحمد محيط‌طباطبايي نيز درباره «شاهنامه، آيينه تمام نماي هويت ملي» سخنراني مي‌كند.

نقل و نقالي به وسيله سيدمصطفي سعيدي، اجراي موسيقي سنتي با آواز عليرضا قرباني و همچنين اجراي موسيقي يوناني نيز بخش‌هاي ديگري از اين مراسم هستند.

برنامه بزرگداشت فردوسي از ساعت 15 روز ياد شده آغاز مي‌شود و تا ساعت 21 ادامه خواهد داشت.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٨٦ - ١٤:٣٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج