اخبار > بيانيه فرهنگستان هنر درباره فيلم 300


بيانيه فرهنگستان هنر درباره فيلم 300

 

گروه تخصصي سينماي فرهنگستان هنر خطاب به سازمان يونسكو بيانيه‌اي‌درباره فيلم 300 صادر كرد.

گروه تخصصي سينماي فرهنگستان هنر خطاب به سازمان يونسكو بيانيه‌اي‌درباره فيلم 300 صادر كرد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، محمدمهدي حيدريان،رئيس گروه تخصصي سينما در فرهنگستان هنر به همراه اعضاي اين گروه منوچهر طياب، نويسنده و كارگردان، مجيد مجيدي نويسنده و كارگردان، مجتبي راعي ، نويسنده و كارگردان، داريوش مهرجويي، نويسنده و كارگردان، محمدعلي نجفي، نويسنده و كارگردان، محمدعلي حسين نژاد، تهيه كننده و مشاور سينمايي، سيف الله داد، نويسنده و كارگردان، مهدي ارگاني، مدير و مشاور فرهنگي و هنري و سيد محمد بهشتي، مدير و مشاور فرهنگي و هنري اين بيانيه را صادر كردند. متن اين بيانيه به اين شرح است:

جناب آقاي كوئيچيرو ماتسوورا
دبيركل محترم سازمان علمي و فرهنگي ملل متحده يونسكو

به عنوان اعضاي گروه سينماي فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي ايران لازم مي دانيم توجه شما را نسبت به چهره فرهنگي تاريخ و تمدن ايراني در قالب توليد و نمايش فيلم 300 جلب كنيم. در شرايطي كه جهان پر التهاب امروز بيش از هر زمان ديگر نيازمند صلح و تقويت رابطه و تعامل فرهنگي بين تمدن هاست، چنين اقداماتي به دليل ارائه تصويرهاي تحريف شده از فرهنگ هاي متفاوت و متنوع مي تواند منجر به گسترش قهر و كينه شود.

يونسكو از زمان تأسيس خود سعي كرده از طريق احترام به تنوع فرهنگي، به گسترش فهم متقابل و شناخت صحيح فرهنگ ها و حفظ ميراث بشري كمك كند. خردمندان بر اين امر تأكيد دارند كه صلح پايدار و جلوگيري از گسترش خشونت نيازمند شناخت درست و متقابل فرهنگي است. انتظار مي رود يونسكو در چارچوب اهداف و آرمان اساسي خود در برابر تلاش هايي كه به منظور تحريف تقابل تاريخي و تشديد تقابل و تنش بين فرهنگ ها و تمدن ها صورت مي گيرد حساس باشد و به نحو مناسب عكس العمل نشان دهد. لذا لازم مي دانيم نسبت به آلوده شدن ساحت هنر و سينما به تحريف تاريخ و ايجاد كينه جويي و درگيري هاي قومي و همچنين تشديد بدگماني و تعرض نسبت به ميراث و ارزش هاي فرهنگي و تمدني جهان از جمله فرهنگ و تمدن شكوهمند ايران، مراتب اعتراض خود را اعلام كنيم.

اميدواريم يونسكو به عنوان نهاد فرهنگي جهاني، در پاسداشت ميراث فرهنگ بشري نسبت به آثار مخرب اين نوع اقدامات واكنش مناسب ابراز كند.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٨ فروردين ١٣٨٦ - ١٠:١١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج