اخبار > کتاب نقاشی چینی منتشر شد


کتاب نقاشی چینی منتشر شد

 

انتشارات فرهنگستان هنر کتاب نقاشی چینی؛ دریافت روح طبیعت با قلم‌مو، تألیف لین تسه، با ترجمه نسرین دستان را منتشر کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) کتاب نقاشی چینی؛ دریافت روح طبیعت با قلم‌مو، اثر لین تسه، با ترجمه نسرین دستان را منتشر کرد.

در پشت جلد این کتاب آمده است:

نقاشی سنّتی چین بخش مهمی از تمدن پنج‌هزارساله آن است. این هنر با قلم‌مو، مرکّب، کاغذ برنج یا ابریشم، به‌عنوان ابزار اصلی، و خطوط و نقطه، به‌عنوان ساختار، دارای هویتی عمیق و سبک قومی منحصربه‌فردی است. در قرن بیستم، نقاشی چینی در روندی از سنّت به سوی مدرنیته گام برداشت که نشان‌دهنده پیچیدگی آن در جذب هنر غربی و برخوردها و آمیختگی هنرهای چینی و غربی بود. تسخیر یا دریافت روح طبیعت با قلم‌مو کتابی است که رویکرد منحصربه‌فرد جهان نقاشی چینی در طول تاریخ را بررسی می‌کند. این کتاب با تمرکز بر روابط نزدیک میان هنر نقاشی و فرهنگ چینی، داستان‌های پشت شاهکارها، هنرمندان، و سبک‌های نقاشی را بیان می‌دارد.

کتاب نقاشی چینی؛ دریافت روح طبیعت با قلم‌مو، اثر لین تسه، با ترجمه نسرین دستان را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، با قیمت 170هزار تومان و شمارگان پانصد نسخه، منتشر کرده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به وبگاه مؤسسه متن به نشانی https://matnpub.ir و یا کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر، به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره 1550، مراجعه کنند.

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٧ شهريور ١٤٠١ - ٠٩:١٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج