اخبار > تجلیل از پیشکسوتان هنرهای سنتی و صنایع دستی در فرهنگستان هنر


به مناسبت روز جهانی صنایع دستی برگزار می‌شود
تجلیل از پیشکسوتان هنرهای سنتی و صنایع دستی در فرهنگستان هنر

 

در پاسداشت روز جهانی صنایع دستی، مراسمی با عنوان «کلک خیال‌انگیز» در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

در پاسداشت روز جهانی صنایع دستی، مراسمی با عنوان «کلک خیال‌انگیز» در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، روز جهانی صنایع دستی بهانه‌ای برای پاسداشت و بزرگداشت هنر و هنرمندان ایران زمین است و این فرهنگستان با برگزاری نمایشگاه، کارگاه همراه با مراسمی با عنوان «کلک خیال‌انگیز» این روز را گرامی دارد.

این مراسم با سخنرانی اصحاب فرهنگ و هنر روز 22 خرداد آغاز و نیز در آن مراسم از ده نفر از هنرمندان پیشکسوت تجلیل خواهد شد. همچنین برگزاری نمایشگاه و کارگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی از دیگر برنامه‌های جنبی این مراسم است که تا 25 خرداد ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه «کلک خیال‌انگیز» نیز همزمان با این مراسم در مؤسسه فرهنگی هنری صبا برپا می‌شود. در این نمایشگاه حدود ۵۰ اثر از آثار هنرمندان پژوهشکده هنرهای سنتی در حوزه قلم‌زنی، خاتم‌کاری، منبت و معرق، سازهای سنتی، سفال، میناکاری، گچ‌بری و نگارگری به نمایش گذاشته می‌شود.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه، کارگاه‌های آموزشی با حضور هنرمندان برجسته پژوهشکده هنرهای سنتی از تاریخ ۲۲ خرداد در رواق هنر فرهنگستان هنر برقرار خواهد بود. در این کارگاه‌ها علاقه‌مندان با نمونه‌سازی سفالگری روی چرخ، قلمزنی عکسی، منبت، مینای خانه‌بندی، هنر لاک‌کاری(پاپیه ماشه و نقاشی زیر لاکی)، خاتم‌کاری، سازسازی سنتی و گچ‌بری آشنا خواهند شد.

آیین مراسم روز جهانی صنایع دستی روز 22 خرداد برگزار می‌شود. نمایشگاه و کارگاه «کلک خیال‌انگیز» نیز از 22 تا 25 خرداد برپا خواهد بود. علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552 مراجعه نمایند.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢١ خرداد ١٤٠١ - ٠٧:٤٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج