تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > همایش بین المللی هنرانقلاب های جهان؛ روز دوم با تئاتر


همایش بین المللی هنرانقلاب های جهان؛ روز دوم با تئاتر

 

دومین روز همایش بین المللی هنرانقلاب های دنیا کارنامه تئاتر جهان در پیوند با انقلاب ها را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد.

دومین روز همایش بین المللی هنرانقلاب های دنیا کارنامه تئاتر جهان در پیوند با انقلاب ها را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، دومین روز همایش بین المللی هنر انقلاب های دنیا به مقوله تئاتر اختصاص خواهدیافت در این نشست که با حضور صاحبنظران،  پژوهشگران و کارشناسان هنرهای نمایشی در ایران و سراسر جهان برگزار می شود، کارنامه هنر «تئاتر» در هنر انقلاب های دنیا مورد بررسی و تحلیل قرار خواهدگرفت.

نشست روز دوم همایش بین المللی هنر انقلاب ویژه تئاتر و هنرهای نمایشی از ساعت 14 تا 19 ، روز سه شنبه 24 بهمن، در 5 بخش و یک نشست تخصصی برگزار می شود. در این بخشها به ترتیب آقایان محسن حسنی با موضوع (جستاری از روند درام و گذار از اندیشه های فلسفی عصر روشنگری به سوی تئاتر انقلاب فرانسه)، دکتر احمد کامیابی مسک با عنوان (فلسفه انقلاب و تأثیر نگاه بر درام) ، رونالد روگز (از آلمان) ، دکتر مجید سرسنگی با موضوع (تأثیر انقلاب اسلامی بر ادبیات نمایشی ایران) و فرشید ابراهیمیان با موضوع (تئاتر انقلابی و اعتراض در روسیه) سخنرانی خواهند کرد. در پایان نشست تخصصی ویژه ای با حضور آقایان امیرکاووس بالازاده، تاجبخش فنائیان، فرزان سجودی و محمد حسین حلیمی ناصر بخت به موضوع «پروپاگاندا، درام و انقلاب» خواهد پرداخت.

حضور در این نشست بین المللی فرصت کم نظیری جهت آشنایی بیشتر با سابقه هنرهای نمایشی جهان در بازتاب تحولات تاریخی و ارائه مضامین اعتراضی، انقلابی و اجتماعی از انقلاب فرانسه تاکنون و نیز بررسی و سیری پژوهشی و تحلیلی از منظرهای گوناگون به ابعاد تجلی و بازتاب انقلاب و تأثیرات مختلف آن در هنر تئاتر این سرزمین در 28 سال اخیر است که برای تمامی علاقمندان تئاتر ایران و جهان جالب توجه خواهد بود.
 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٨٥ - ١٥:٣٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.