تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > صبا نقش‌هايي از پرديس کهن به روايت خيال ايراني


صبا نقش‌هايي از پرديس کهن به روايت خيال ايراني

 

صبا با نمايش نقش‌مايه‌هايي از ذوق و خيال دو هنرمند، روايتي تازه از شکوه اسطوره‌اي اصيل‌ترين مضامين هنر ايران کهن را پرده مي‌گشايد.

صبا با نمايش نقش‌مايه‌هايي از ذوق و خيال دو هنرمند، روايتي تازه از شکوه اسطوره‌اي اصيل‌ترين مضامين هنر ايران کهن را پرده مي‌گشايد.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، با گشايش نمايشگاه تصويرسازي فرش بهارستان كه شامل بيست اثر از مهتاب مرداني و خسرو انصاري است، روايتي تازه بر چند کهن الگوي اسطوره‌اي، آئيني و مثالين هنر، خيال و شکوه آفرينش انسان و آرمان ايراني در چشم‌انداز کهن خويش براي همه شيفتگان اين جهان افسانه‌اي و روياگون پرده‌گشايي مي‌شود. اين دو هنرمند با نگاه خلاقانه به اصيل‌ترين مفاهيم و عناصر هنر ايراني، آثار خود را در بيست پرده تصويرسازي ارائه كرده‌اند. اين آثار مشتمل بر شانزده ارائه از فرش بهارستان در متراژ 40 مترمربع، 3 تصويرسازي پرديس و پرنده‌هاي بهشتي و يک تصويرسازي درخت مقدس، است. اين دو هنرمند در آثارشان سرفصل‌هاي آفرينش به روايت اساطير و بن‌مايه‌هاي کهن و انديشه و نگاه ايراني را در اجرايي نوين و درآميخته به شور و ذوق و نوآوري، در نقش‌مايه‌هايي بديع بازآفريني کرده‌اند.

اين نمايشگاه امروز، 4 بهمن ماه، با حضور عموم علاقه‌مندان گشايش مي‌يابد و تا 7 بهمن ماه پذيراي بازديدکنندگان خواهد بود تا باززايي و تداوم رنگين و خيال‌انگيز فصلي ديگر از آفرينش، به روايت خيال و خاطره ايراني در آينه نقش و نگاره‌اي نو جلوه يابد.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٤ بهمن ١٣٨٨ - ١٢:٢٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.