• پنج شنبه ٠٤ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > «معراج نقش» با «قرآن نوشت» هاي علي سلطانيه در صبا


«معراج نقش» با «قرآن نوشت» هاي علي سلطانيه در صبا

 

«معراج نقش» با ارائه آثار «علي سلطانيه» شيوه اي تازه و ابداعي در تلفيق خط و نقش را براي تجلي بخشيدن به آيات و مفاهيم قرآني به نمايش مي گذارد.

«معراج نقش» با ارائه آثار «علي سلطانيه» شيوه اي تازه و ابداعي در تلفيق خط و نقش را براي تجلي بخشيدن به آيات و مفاهيم قرآني به نمايش مي گذارد.

به گزارش روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي ايران، اين نمايشگاه كه صبح روز سه شنبه یکم تیر در نگارخانه فرشچیان اين مجموعه گشايش مي يابد، مجموعه اي شامل 36 اثر است كه حاصل كار هنرمند از سال 91 تا امروز و به صورت كاملاً‌ خودآموخته،‌ ابتكاري و فاقد الگوي قبلي بوده و در طيف متنوعي از قالب ها و تكنيك هاي اجرا از: چوب، كاغذهاي دست ساز و مقوا،‌ جوهر و مركب،‌ انواع رنگ،‌ اكروليك،‌ تركيب مواد و عقيق كاري عرضه خواهد شد. اين آثار تماماً‌ به نگارش آيات قرآني اختصاص دارد و بدون هيچ اندازه گيري و محاسبه و طرح پيشين و به صورت سيال و در جريان كار،‌ شكل گرفته است. بخشي از اين آثار،‌ دو بعدي و بخش ديگر به شيوه تركيب نقش و خط است.

به گفته هنرمند تلاش او در اين مجموعه كه نخستين تجربه نمايشگاهي وي نيز پس از ارائه‌ آثار در سفارت ايران در روسيه محسوب مي شود يافتن شيوه اي نو در ترجمه تصويري و ارائه فرمي زيبايي شناسانه در تجلي بخشي به اعجاز وحي و كلام قرآن عنوان شده است. در نمايشگاه «معراج نقش» نيز نمونه هايي از اين شيوه ابداعي از جمله در: تلفيق جن و بسم ا...، نگارش سوره ياسين و در تشخص بخشي و ظرافت هاي اجرايي آيات قرآنی با توجه به مفاهيم آنها قابل مشاهده است.

حضور در افتتاحيه «معراج نقش» براي همه علاقه مندان آزاد است. اين نمايشگاه تا تاريخ دهم تیرماه به نشانی: خیابان ولی عصر- چهارراه طالقانی-به سمت سینما فلسطین- خ شهید برادران مظفر-روبروی درب خروجی سینما فلسطین- شماره 125- نگارخانه استاد فرشچیان ميزبان مقدم بازديدكنندگان خواهد بود.

براي دريافت اطلاعات بيشتر، اينجـــــــا كليك كنيد.

 

براي اطلاع از اخبار فرهنگستان‌هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٣١ خرداد ١٣٩٥ - ١٤:٣٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;