اخبار > فراخوان هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال منتشر شد


فراخوان هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال منتشر شد

 

معاونت فرهنگي و هنري فرهنگستان هنر، هم‌اندیشی «هنر و رسانه‌های دیجیتال» را در آذرماه 1397 برگزار مي‌كند.

معاونت فرهنگي و هنري فرهنگستان هنر، هم‌اندیشی «هنر و رسانه‌های دیجیتال» را در آذرماه 1397 برگزار مي‌كند.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، هم اندیشی «هنر و رسانه‌های دیجیتال» در پی ارائه توضیحی نظام‌مند از این هنر برگزار مي‌شود. هنر رسانه‌اي ديجيتال برآمده از پیشرفت‌های تکنولوژی است؛ هنری که حد و مرز، مفاهیم، تکنیک‌ها و روش‌های شناخت خاص خود را می‌طلبد و به سرعت سبب همگرایی گونه‌های مختلف هنری و درنوردیدن مرزهای میان هنر و سایر علوم شده است.

اين هم‌انديشي در سه محور اصلي برگزار مي‌شود؛ كه «‌هنر رسانه‌‌ای دیجیتال و رویکردهای میان رشته‌‌ای» به عنوان نخستين محور اصلي اين هم‌انديشي، داراي محورهاي فرعي چون: زيبايي‌شناسي ديجيتال؛ همگرايي فني‌‌ــ‌‌زيباشناختي؛ خلاقيت و نورآوري؛ رويكردهاي فرهنگي و اجتماعي؛ تبادل اطلاعات و تمركز هنرورزانه و ... است.

دومين محور اين هم‌انديشي «هنررسانه‌ای دیجیتال و فرایندهای تولید و نمایش» است كه موزه‌ها و گالري‌هاي ديجيتال، جمع‌آوري، بايگاني، نسخه برداري، حقوق پديدآورندگان و ... محورهاي فرعي آن محسوب مي‌شوند.

«هنررسانه‌ای دیجیتال در ایران» نيز سومين محور اصلي اين هم‌انديشي است كه به بررسی و معرفي و تحليل تجربه‌ها در هنر رسانه‌اي ديجيتال می‌پردازد.

معاونت فرهنگی و هنری فرهنگستان هنر از همه علاقه‌مندان و پژوهشگران این حوزه‌، دعوت می‌کند تا 20 مردادماه 1397، چکیده مقالات خود را به رايانامه DeputyArt@honar.ac.ir ارسال نمایند.

مهلت ارسال اصل مقالات نيز تا 15 آبان ماه 1397 خواهد بود.

هم‌انديشي هنر و رسانه‌هاي ديجيتال آذرماه 1397 برگزار خواهد شد.

 

 

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٩ تير ١٣٩٧ - ١٢:٥٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج