اخبار > اعلام فیلم‌های مستند راه‌یافته به شانزدهمین جشنواره تجسمی فجر


اعلام فیلم‌های مستند راه‌یافته به شانزدهمین جشنواره تجسمی فجر

 

اسامی آثار راه‌یافته به بخش رقابتی فیلم‌های مستند شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از سوی دبیرخانه این رویداد هنری اعلام شد.

به گزارش ایرنا از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، با پایان داوری آثار رسیده به بخش فیلم‌های مستند این رویداد، از میان ۲۲ اثر رسیده به بخش رقابتی فیلم‌های مستند هنرهای تجسمی، هفت اثر انتخاب شده و به این رویداد هنری راه یافتند.

اسامی فیلم‌های راه‌یافته به ترتیب حروف الفبا عبارت است از:

۱. از آفتابی به آفتاب دیگر به کارگردانی مریم فرهمند

۲. تا بادها یادها را نبرند به کارگردانی احمد صراف‌یزد

۳. دفک به کارگردانی بهنام بیرم‌وند

۴. راز عیسی به کارگردانی آبتین شمیلی

۵. من هنرمند نیستم به کارگردانی سیما ابراهیمی

۶. ناخدا به کارگردانی علی ارکیان

۷. هولاین در ایران به کارگردانی هادی آفریده

آثار راه‌یافته به بخش رقابتی فیلم‌های مستند هنرهای تجسمی فجر شانزدهم هفته آینده در موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی‌آیند. برنامه زمان‌بندی اکران آثار متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

بخش فیلم‌های مستند هنرهای تجسمی در فجر شانزدهم به نمایش مستندهای مرتبط با هنر، هنرمند، مفاهیم و مسائل عرصه‌ هنرهای تجسمی اختصاص دارد.

شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به دبیرکلی امیر عبدالحسینی این روزها در تهران و سایر استان‌های کشور درحال برگزاری است.

علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه بخش‌های رقابتی شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر می‌توانند تا ۳۰ بهمن ماه امسال روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ و روزهای جمعه‌ از ساعت ۱۵ تا ۲۰ به موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر مراجعه کنند.

فراخوان این جشنواره دوم آبان ماه امسال با رویکرد هنر نوآور، خلاق، وحدت‌بخش و امیدآفرین، در دو بخش رقابتی و غیرقابتی و ذیل ۱۰ رشته هنری شامل طراحی و نقاشی، طراحی گرافیک (پوستر) تصویرسازی، عکاسی، خوشنویسی (نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث، نقاشیخط)، نگارگری (نقاشی ایرانی، گل و مرغ، تذهیب، تشعیر)، کارتون و کاریکاتور (موضوعی و چهره)، مجسمه‌سازی، سرامیک و آبگینه هنری و رسانه‌های هنری جدید منتشر شد.

بخش رقابتی جشنواره (طوبای زرین) دربرگیرنده هفت زیربخش است که زیربخش‌های آزاد، موضوعی (قله‌ها)، تجسم هنر، طراحی فرهنگ‌محور، فیلم‌های مستند هنرهای تجسمی، ناشران کتاب‌های تجسمی و علمی (دانش هنرهای تجسمی) را شامل می‌شود.

بخش غیررقابتی شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر هم شامل ۶ زیربخش است که بازار هنرهای تجسمی، مفاخر هنرهای تجسمی، آینه در آینه، کاتبان سوره حمد، دیوارنگاری شهری و پوسترهای فجر(محیطی) را دربرمی‌گیرد.

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٥ بهمن ١٤٠٢ - ٠٩:٥١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج