اخبار > فعالیت دو مؤسسه فرهنگستان هنر در حکم مؤسسه عمومی غیردولتی تصویب شد


در جلسه 64 شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی:
فعالیت دو مؤسسه فرهنگستان هنر در حکم مؤسسه عمومی غیردولتی تصویب شد

 

در جلسه 64 شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی، فعالیت دو مؤسسه فرهنگی و هنری صبا و موسسه متن در حکم مؤسسه عمومی غیردولتی به تصویب رسید

در جلسه 64 شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی، فعالیت دو مؤسسه فرهنگی و هنری صبا و موسسه متن در حکم مؤسسه عمومی غیردولتی به تصویب رسید.


به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، در جلسه 64 شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی (پنجمین جلسه در دوره جدید) که به ریاست سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد، تصویب شد تا مؤسسه فرهنگی و هنری صبا و مؤسسه متن در حکم مؤسسه عمومی غیردولتی فعالیت کنند.
در این جلسه علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر، با توجه به دستور اول جلسه که به بررسی ماهیت حقوقی موسسه «فرهنگی و هنری صبا» و مؤسسه «متن» اختصاص داشت، توضیح داد: بخشی از وظایف و فعالیت‌های هفده‌گانه فرهنگستان هنر شامل حوزه تجسمی و نشر توسط مؤسسه فرهنگی و هنری صبا و  مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري (متن) انجام می‌شود.
وی در ادامه به ارائه توضیحاتی درمورد تاریخچه شکل‌گیری، وظایف و دستاوردهای این دو مؤسسه پرداخت و گفت: اساسنامه این دو مؤسسه توسط شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است و شامل مقررات مؤسسات غیرانتفاعی هستند.
در ادامه پس از بحث و بررسی در خصوص ماهیت حقوقی مؤسسات مذکور، تصویب شد مؤسسه فرهنگی و هنری صبا و موسسه متن در حکم مؤسسه عمومی غیردولتی فعالیت نمایند. همچنین مقرر گردید، ماده واحده‌ای به «ماده 88 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت» اضافه شود که بر اساس آن این مؤسسات بتوانند از امکانات فرهنگستان هنر استفاده و به فعالیت خود ادامه دهند.
 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٩ - ١٥:٥٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج