اخبار > نودودومین جلسه شورای تخصصی فرهنگستان هنر برگزار شد


نودودومین جلسه شورای تخصصی فرهنگستان هنر برگزار شد

 

با حضور رئیس فرهنگستان هنر، معاون پژوهشی و هنری این فرهنگستان، رؤسا و معاونان گروه‌های تخصصی، نودودومین جلسه شورای تخصصی فرهنگستان هنر برگزار شد.

با حضور رئیس فرهنگستان هنر، معاون پژوهشی و هنری این فرهنگستان، رؤسا و معاونان گروه‌های تخصصی، نودودومین جلسه شورای تخصصی فرهنگستان هنر برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، جلسه نودودوم شورای تخصصی این فرهنگستان در روز دوشنبه، 2 خرداد 1401، با حضور بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر؛ منیژه کنگرانی، معاون پژوهشی و هنری فرهنگستان هنر؛ حبیب‌الله صادقی، رئیس گروه تخصصی هنرهای تجسمی؛ محمدعلی رجبی، رئیس گروه هنرهای سنتی و صنایع‌دستی؛ شاهین فرهت، رئیس گروه تخصصی موسیقی؛ شمس‌الملوک مصطفوی، رئیس گروه تخصصی فلسفه هنر؛ محمدعلی کی‌نژاد، رئیس گروه تخصصی چندرسانه‌ای؛ علی نصیریان، رئیس گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی؛ سیدمحمد بهشتی‌شیرازی، رئیس گروه تخصصی معماری و شهرسازی؛ علیرضا تابش، معاون گروه تخصصی سینما؛ یونس سخاوت و داریوش مؤدبیان، از اعضای گروه‌های تخصصی؛ و حمیده جعفری‌پاورسی، دبیر شورای تخصصی فرهنگستان هنر؛ برگزار شد.

در این جلسه، بهمن نامورمطلق، ضمن ارائه گزارشی از طرح‌ها و برنامه‌های علمی و پژوهشی فرهنگستان هنر، بر ضرورت  ارتباط با انجمن‌ها، تشکل‌ها و اصناف هنری تأکید کرد.

سپس، منیژه کنگرانی به معرفی و تشریح اولویت‌های پژوهشی معاونت پژوهشی و هنری فرهنگستان هنر در سه حوزه کلان «وضعیت‌شناسی آموزش هنر در کشور»، «بررسی هنر ایران در صد سال اخیر» و «هنرهای دیجیتال» پرداخت.

در ادامه، رؤسای گروه‌های تخصصی ضمن تشکر از پیگیری‌ مجدانه و تعامل سازنده فرهنگستان هنر با مجلس شورای اسلامی که منجر به خارج شدن طرح «استفاده بهینه از اشیای باستانی و گنج‌ها» از دستور کار مجلس شد، گزارشی از طرح‌ها و برنامه‌های گروه‌های تخصصی خود را ارائه کردند.

رصد حوزه‌های اندیشه و آفرینش‌های هنری در حوزه‌های تخصصی گروه‌ها و ارتباطات بیناگروهی از دیگر مباحثی بود که در جلسه درخصوص آنها گفت‌وگو و تبادل نظر شد. همچنین، پیشنهادهایی برای آفرینش‌های الگویی و گردآوری اسناد هنری نیز مطرح شد.

 

شایان ذکر است شوراي تخصصي فرهنگستان هنر مركّب از رئيس فرهنگستان، به‌عنوان رئيس شورا، و رؤساي گروه‌هاي تخصصي است که از وظایف این شورا می‌توان به بررسي‌ سياست‌ها و برنامه‌هاي علمي‌ فرهنگستان و پيشنهاد آن به مجمع ‌عمومي براي تصويب اشاره کرد.

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٣ خرداد ١٤٠١ - ١٧:٥٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج