اخبار > گسترش همکاری‌های ‌فرهنگستان هنر و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی


گسترش همکاری‌های ‌فرهنگستان هنر و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

 

رئیس فرهنگستان هنر میزبان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی شد تا زمینه همکاری‌های مشترک در جهت ارتقای اهداف کلان کشور در حوزه هنر مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، بهمن نامورمطلق، رئیس این فرهنگستان، دوشنبه 15 اسفند 1401، با حجت‌الاسلام مهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در محل فرهنگستان دیدار داشت تا زمینه‌های هم‌فکری و هم‌افزایی در نیل به اهداف کلان در حوزه فرهنگ و هنر کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

در این دیدار ابتدا بهمن نامورمطلق، از اهداف و مأموریت‌های فرهنگستان هنر سخن گفت و یادآور شد این فرهنگستان به‌عنوان مرکزی آکادمی در حوزه سیاستگذاری‌ و آینده‌پژوهی در حوزه هنر فعالیت دارد. وی به ظرفیت‌های این فرهنگستان اشاره و در راستای همکاری مشترک در بخش بین‌الملل به‌ویژه آسیا اعلام آمادگی کرد و با اشاره به سهم ایران در بازارهای جهانی اظهار داشت: ما دارای ظرفیت‌های بسیاری هستیم که می‌تواند با ایجاد حساسیت درباره هنر ایرانی، زمینه رشد و ارتقای کشور در بازارهای جهانی و بین‌المللی را فراهم سازد.

در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام مهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات، شناخت ظرفیت‌های کشور در جهت برنامه‌ریزی و بهره‌وری در تعاملات با سایر کشورها را یکی از اهم فعالیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات شمرد و در این زمینه اظهار داشت: هنر زبانی است که مرز ندارد و برای حضور در سایر کشورها و تعامل نیاز به واسطه‌گری نیست. شناخت ظرفیت‌های کشور و ایجاد بسترهای همکاری در تعاملات از اهداف این سازمان است. همچنین شناخت رایزنان فرهنگی از ظرفیت‌های داخلی به‌ویژه هنرهای ایرانی- اسلامی از ضروریات است.

در این نشست همچنین، علیرضا اسماعیلی، دبیر فرهنگستان هنر، محمدرضا بهمنی، معاون توسعه همکاری‌های فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عبدالرحیم فیروززاده، مدیر حوزه ریاست، روابط‌عمومی و اموربین‌الملل فرهنگستان هنر، و مهدی بزاززاده، مدیرکل حوزه ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حضور داشتند.

در پایان این نشست حجت‌الاسلام مهدی ایمانی‌پور و هیئت همراه از نمایشگاه یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران در مؤسسه فرهنگی هنری صبای فرهنگستان هنر دیدن کردند.

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٥ اسفند ١٤٠١ - ١٨:٢٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج