اخبار > بررسي «ادبيات» دوره غزنويان


بررسي «ادبيات» دوره غزنويان

 

فرهنگستان هنر با انتشار فرخوان مقاله «هنر، ادب و انديشه در دوره غزنويان»، اسفند ماه سال جاري به بازخواني فرهنگ و هنر ايران در دوره غزنويان مي پردازد.فرهنگستان هنر با انتشار فرخوان مقاله «هنر، ادب و انديشه در دوره غزنويان»، اسفند ماه سال جاري به بازخواني فرهنگ و هنر ايران در دوره غزنويان مي پردازد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، معاونت پژوهشي در فراخواني از انديشمندان و پژوهشگران دعوت كرده تا با ارسال مقاله و شرکت در سلسله نشست‌هايي تخصصي به بازخواني تاريخ هنر ايران بپردازند. نخستين سلسله نشست از اين مجموعه به بازخواني«فرهنگ و هنر ايران در دوره غزنويان» اختصاص يافته است. فلسفه، ادبيات، معماري، هنر و موسيقي از جمله حوزه‌هايي است كه در اين همايش مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد.

در نشست تخصصي «ادبيات»، محورهاي «واکاوي و تحليل نوع تعامل متون ادبي دوره غزنوي با ديگر هنرهاي فاخر ايراني»، «بررسي و تحليل متون ادبي در اين دوره بر مبناي مطالعات نوين در حوزه هاي سبک شناختي، نقد و نظري ادبي»، «تاثير عرفان، حکمت و کلام بر ادبيات دوره غزنوي»، «تاثير متون فاخر دوره غزنوي بر متون ديگر دوره ها»، «تاثير شعر و ادب عرب بر متون اين دوره»، «توصيف بناهاي دوره غزنوي در شعر و نثر اين دوره»، «آيين ها و جشن ها در متون ادبي اين دوره»، «تحليل مباني زيبايي شناختي شعر اين دوره»، «تعامل صورت و معنا در شعر اين دوره»، «کارکرد تصوير در شعر اين دوره»، «پيوند شعر و موسيقي در اين دوره»، «نقد و تحليل شعر اييني در اين دوره»، «بوطيقاي روايت در متون منثور اين دوره»، «تحليل عناصر نمايشي متون منثور اين دوره» و «معرفي متون و اسناد نويافته از اين دوره» به بررسي ادبيات دوره غزنويان پرداخته خواهد شد.

زمان برگزاري نشست ها، اسفند 92 اعلام شده و مهلت ارسال آثار تا 25 آذرماه 92 است.

لازم به ذکر است که نتايج حاصل از اين نشست ها به عنوان سند و منبعي علمي و پژوهشي منتشر و در اختيار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

براي مشاهده پوستر كامل اينجـا كليك كنيد.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٢ - ٠٨:٣٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج