اخبار > بررسي «موسيقي» در دوره غزنويان


بررسي «موسيقي» در دوره غزنويان

 

فرهنگستان هنر با انتشار فرخوان مقاله «هنر، ادب و انديشه در دوره غزنويان»، اسفند ماه سال جاري به بازخواني فرهنگ و هنر ايران در دوره غزنويان مي پردازد.

فرهنگستان هنر با انتشار فرخوان مقاله «هنر، ادب و انديشه در دوره غزنويان»، اسفند ماه سال جاري به بازخواني فرهنگ و هنر ايران در دوره غزنويان مي پردازد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر طي فراخواني از انديشمندان و پژوهشگران دعوت به عمل آورده تا با ارسال مقاله و شرکت در سلسله نشست هايي تخصصي به بازخواني تاريخ هنر ايران بپردازند. نخستين سلسله نشست از اين مجموعه به بازخواني «فرهنگ و هنر ايران در دوره غزنويان» اختصاص يافته است.

در نشست تخصصي «موسيقي»، توجه به جنبه‌هاي اجتماعي و تخصصي موسيقي مورد نظر است. محورهاي پژوهشي اين نشست شامل «شناخت خاستگاه موسيقي کلاسيک اين دوره»، «نقش حاميان موسيقي دانان حرفه اي در اين دوره»، «موسيقي در حيات اجتماعي اين دوره»، «تحولات تخصصي موسيقي اين دوره (نظام مدال، نظام ريتميک – متريک، گونه هاي موسيقي و ساختار فرمال آن ها، سازها و...)»، «تعامل موسيقي کلاسيک هند و ايران در زمينه هاي مختلف»، «شاعر – موسيقي دانان اين دوره» و «موسيقي در ادبيات منظوم اين دوره» مي شود.

زمان برگزاري نشست ها، اسفند 92 اعلام شده و مهلت ارسال آثار تا 25 آذرماه 92 است.

لازم به ذکر است که نتايج حاصل از اين نشست ها به عنوان سند و منبعي علمي و پژوهشي منتشر و در اختيار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
براي مشاهده پوستر كامل اين همايش اينجـا كليك كنيد.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١٢ آبان ١٣٩٢ - ١١:٥٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج