اخبار > سیزدهمین عصرانه آسمان با آیین گرامیداشت جواد عقیلی برگزار شد


سیزدهمین عصرانه آسمان با آیین گرامیداشت جواد عقیلی برگزار شد

 

مراسم گرامیداشت جواد عقیلی، نقاش و مجموعه دار، در مجموعه فرهنگی هنری آسمانِ فرهنگستان هنر با حضور هنرمندان حوزه های تجسمی، موسیقی، شعر و ادبیات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری آسمانِ فرهنگستان هنر، مراسم گرامیداشت جواد عقیلی نقاش و مجموعه‌دار، به همت مجموعه فرهنگی هنری آسمان و همکاری موسسه هنر و اندیشه نوین و گالری ژی و با حضور هنرمندان حوزه های تجسمی، موسیقی، شعر و ادبیات و دوست داران این هنرمند برگزار شد.

در این مراسم مسعود ناصری ریاست مجموعه آسمان، مهدی مکی‌نژاد، عضو هیأت علمی فرهنگستان هنر، سیدعباس سجادی، شاعر و پژوهشگر، عبدالمجید شریف زاده و حسین یاوری از اعضای گروه تخصصی هنرهای سنتی و صنایع دستی فرهنگستان هنر به توصیف اخلاق و منش هنری و فردی ایشان پرداختند.

اجرای موسیقی سنتی توسط فاضل جمشیدی و با همراهی سه تار امیر متولی و اجرای پرده خوانی و نقالی توسط مرشد محسن میرزا علی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

همچنین در این برنامه برگزیده ای از مستند پرتره استاد عقیلی که توسط موسسه هنر و اندیشه نوین تهیه شده بود به نمایش در آمد.

از دیگر بخش های این برنامه می توان به اهدا اولین لوح یادبود مجموعه آسمان به امضاء بهمن نامورمطلق، ریاست فرهنگستان هنر، امضاء تابلو یادبود مراسم و عکس یادگاری توسط میهمانان اشاره کرد.

 

در این برنامه هنرمندان و چهره های شناخته شده ای همچون: رسول مرادی، رئیس پیشین انجمن خوشنویسان، کامران کوهستانی، خوشنویس، سعید خلج، خواننده، محمد هاشم احمدوند از مشاهیر فرهنگی و نوازنده و مدرس آواز، دکتر علی اصغر میرزایی مهر، سامان صادقی نیا محقق و مدرس موسیقی، محمد مناجاتی، مدیر موسسه هنر و اندیشه نوین و همسر استاد عقیلی و ....حضور داشتند.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢١ شهريور ١٤٠١ - ١٠:٢٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج